پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفر خانی

تعداد سوال: ۱

برگهای دراسنا سوخته ویژه

تعداد بازدید ۳۴۱

سلام وقتتون بخیر ما حدود یک هفته هست که از بازار گل یه دراسنا گرفتیم اونجا خواستیم گلدونش و عوض کنیم که فضای اضافی گلدون رو با خاک برگ پر کردن. کاملا سالم بود ولی الان برگهاش سوخته خیلی دنبال علت گشتم همه جا گفته بود که خاک برگ مناسب این گیاه نیست، علت سوختگی همینه ایا؟؟ لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم گیاهم سالم شه باز ☹☹

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۱:۵۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر شرایط دمایی گیاهتون رو میفرمایید؟ و‌اینکه خاک گیاهتون خاک برگ تنها هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۱:۲۶:۵۸

نیلوفر خانی

همون مقدار خاکی که توی گلدون اصلیش بوده به علاوه خاک برگ ، ولی بیشترش خاک برگه فکر میکنم چون گلدون اصلیش از این گلدون خیلی کوچیکتر بود . دما هم دمای معمول اتاق ، نه گرم نه سرد اما پشت پنجره بود چند روز ، افتاب خورد

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۱:۴۰:۰۸

کارشناس شماره ۲

افتاب مستقیم بهش خورده؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۳:۰۵:۲۲

نیلوفر خانی

نه پشت پنجره بود خیلی افتاب تندی نبود، و اینکه دیروز برگهای خرابش و جدا میکردم ، یکی از برگهای پایینش که انتهاش توی خاک بود و کشیدم و روش حشره های خیلییی ریز سفید بود. ممکنه علت خرابیش اونا باشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۰:۱۳:۴۲

کارشناس شماره ۲

بله همه برگ های کاملا خشک رو جدا کنید و اگر میتونید از حشره سفید عکس زوم بفرستید؟ حشره به شکل پشه هست یا چسبیه به شکل پوشش سفید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۲:۰۳:۵۲

نیلوفر خانی

دیگه نتونستم حشره ای پیدا کنم که عکس بفرستم چون نزدیک ریشه بودن فک کنم، روی برگا نیست. پشه خیلی خیلی ریز سفید بودن ، حرکت میکردن

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۷:۴۶:۰۸

کارشناس شماره ۲

اگر حجم پشه ها کم باشه با استفاده از جسب های زرد میتونید کنترل کنید ولی سوختگی برگ ها بدلیل ابیاری نامناسب و استفاده از اب املاح دار و خاک نامناسب هست بهترین ترکیب خاک براش ترکیبی از شن و ماسه و پرلیت براش خوبه خاک برگ براش اصلا مناسب نیست حتما خاکشو عوض کنید و برای ابیاری از اب بدون املاح یا اب جوشیده سرد شده استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۴۷:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@