پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منیره کامیار

تعداد سوال: ۱

سوختگی نوک برگهای بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۱۸۶۷

سلام گیاه بنجامین من چند ماهی هست که نوک برگهاش میسوزه و بعد یه مدت میریزه. اول نورش کافی نبود بردمش کنار پنجره درست نشد. رطوبتش کم بود یک ماهه هر روز غبارپاشی آب میکنم. خوب نمیشه. دیگه باید چی کارش کنم خوب شه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .لطفا بفرمایید ایا محیط نگهداری نوسان دما دارد و مدام گرم و سرد میشود ؟ آبیاری به چه صورت انجام میشه ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۰:۳۸:۵۹

منیره کامیار

کنار پنجره ست و ما صبح ها پنجره رو باز میذاریم.مخصوصا الان که کمی گرم شده.نور هم از پنجره ی شرقی میتابه و فقط یه ساعت صبح ها مستقیم از پنجره روی گل میزنه از پشت پرده. البته قبلش که پاییز و زمستون بود اصلا پنجره باز نبود فقط چون هواساز کار میکرد خونه خشک بود.

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۵:۲۰:۲۱

منیره کامیار

آبیاری هم زمستون هفته ای یه بار، الان سه روزی یه بار تقریبا.هر وقت دوسانت بالای خاک خشک شه آب میدیم

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۵:۲۱:۳۷

کارشناس شماره ۱

در زمانی که دوسانت از خاک خشکه ، چقدر آب در پای گیاه میریزید ؟ آیا آب از زیرگلدان خارج میشود ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۴۶:۲۳

منیره کامیار

بله خارج میشه.

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۲:۰۸:۰۹

کارشناس شماره ۱

ببینید این خشکی حاشیه ی برگها میتونه در اثر بالا رفتن ناگهانی دما در اوقاتی از روز یا شب ایجاد شده باشه و یا اینکه یکباره گیاه در معرض خشکیِ محیط و رطوبت کم قرار گرفته باشه . مدتی شرایط محیطی را از نظر دما و رطوبت کنترل کنید و ببینید آیا باز هم برگهای سالم گیاه دچار این مشکل میشوند یا خیر ؟ نتیجه ی کار را از طریق همین تاپیک اطلاع دهید متشکرم

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۳:۵۳:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@