پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

داود شکوری

تعداد سوال: ۱

گیاه گل آماریلیس ویژه

تعداد بازدید ۳۰۹

با سلام ببخشید من تعداد زیادی در حدود ۴۰۰ عدد شاید بیشتر پیازه آماریلیس دارم کوچیک بزرگ و همه هلندی و یه تعدادی از انها هر سال گل نمیدهند یا اینکه دو سال یکبار گل میدهند .یا اینگه تحلیل میرند و لاغر میشند ولی خراب نمیشند گلخانه دارم روی پشت بام .افتاب داره و هوشمند . و سیستم سرمایش کولر ابی سلولزی و هواکش داره ومه پاش هم داره لطفا راهنمایی کنید از چه نوع کود های استفاده کنم برای قویی شدن پیاز آماریلیس و چاق شدنش و روی گل رفتند متشکرم.

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۴:۵۱:۱۲

داود شکوری

کسی میتونه راهنمای درست کند ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۴:۵۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید تا بحال از هیچ نوع کودی استفاده نکردید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۵۰:۲۴

داود شکوری

فقط کود هربان یه مدت استفاده کردم . وکود سه ۲۰ مارک متفرقه بود به نظرم لطفا یه مارک خوب و پیشنهاد بدید و راهکاری خوب در مورد افت کش هم از پست اوت استفاده میکنم .

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۷:۵۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

برای گلدهی باید بصورت دوره ای از کود پتاس و فسفر بالا استفاده کنید .کود سه بیست بیشتر روی برگزایی گیاه موثر هستش . اضافه کردن سوپرفسفات به خاک اماریلیس هم در گلدهی تاثیر زیادی داره . برای تحریک گیاه به گلدهی حتما باید ، گیاه ، در دوران رکود و استراحت قرار بگیره اوایل پاییز گیاه کم کم به دوران استراحت خودش وارد میشه و در دوران استراحت باید در محیطی سرد و تاریک قرار داشته باشه . برای اینکه گیاه در اوایل فروردین گلریزان کنه باید بهمن ماه پیاز ها را به گلخانه ی گرم منتقل کنید که حدودا بعد از ۵ تا ۸ هفته گل خواهید داشت . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۰:۱۷:۱۹

داود شکوری

با سلام ببخشید دورهای منظور من سه هفته یکبار کود پتاس بدم و اینکه سوپر فسفات باهاش بدم هر سه هفته لطفا بهم بگین چطور و از چه کودی استفاده کنم که غذایی آماریلیس کامل و بصورت عالی رشد کنه من تعداد تقریبا ۱۵۰۰ عدد آماریلیس دارم. مچکرم استاد زحمت میکشین

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۷:۱۹:۴۵

کارشناس شماره ۱

سوپر فسفات رو باید در پاییز با خاکش مخلوط کنید .بصورت گرانول هستش و دیر جذب هستش ماهی یکبار مقدار کمی از سوپرفسفات را بصورت شیاری در خاک گلدان بریزید و رویش را با خاک بپوشانید . اگر از سوپر فسفات استفاده کردید نیازی به استفاده از کود فسفر بالا نیست .اما کودپتاس بالا رو میتونید در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار بهش بدید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۹:۰۸:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@