پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ن حبیبی

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۵۰۲

سلام من تقریبا دو هفته هست یک گیاه سنسوریا هدیه گرفتم ولی شروع کرده به پیچ خوردن و لوله شدن..دو بار آبیاریش کردم ولی نمیدونم میزان آب کافی برای چقدر هست نسبت به سایزش چکار باید بکنم؟ یه مقدار سوراخ هم در بعضی برگ ها بود برای اونا چکار باید بکنن؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۸:۳۵:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . در زمان آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۰۳:۳۰

ن حبیبی

حدودا یک لیتر و ۲۰۰،۳۰۰ سی سی آب دادم... چقدر مناسبشه؟؟ دقیق که نگاه کردم یکی از برگ ها چندتا لک قهوه ای داره ممکنه قارچ یا آفت باشه؟؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۲۲:۱۶

کارشناس شماره ۱

بله لکه ی قهوه ای یا نارنجی رنگ نوعی قارچ هستش که در اثر باقی ماندن رطوبت برروی برگها ایجاد میشود . چون کم کم فصل رشد سانسوریا آغاز میشه بهتره به اندازه ای به گیاه آب بدید که کاملا سیرآب بشه اما به این نکته توجه کنید که حتما بین دو آبیاری خاک گلدان خشک بشه در غیر اینصورت گیاهتون میپوسه یا دچار بیماری قارچی میشود .

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۲۷:۵۸

ن حبیبی

برای تست کردن خشک شدن خاک باید همون سیخ چوبی رو تو خاک فرو کنم؟! الان برای این یک برگ لازمه دارویی استفاده کنم یا خودش خوب میشه؟! دلیل لوله شدن برگ ها هم همینه؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۵۳:۰۷

کارشناس شماره ۱

بله بهتره برای تست خشکی خاک از سیخ چوبی استفاده کنید . لوله ای شدن برگ میتونه از آبیاری کم و گاهی اوقات وجود آفت باشه . زنگهایی که روی برگ ایجاد شده اند از بین نمیروند اما با کنترل رطوبت میتونید از پیشرفت انها جلوگیری کنید .سمپاشی با قارچ کش هم میتونه مفید باشه اما یکبار کافی است .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۰:۳۵:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@