پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیما زنگنه

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ نخل اریکا ویژه

تعداد بازدید ۵۰۵

حدود 3 هفته از خرید نخل اریکا من گذشته . با اینکه آبیاری هر سه روز یکبار به میزان یک کتری با آب جوشیده 24 مانده انجام شده و در نور غیر مستقیم قرارداده شده چند برگ از آن، زرد شده و لکه های قهوه ای طبق تصویر پیوست بسیار زیاد شده است همچنین نوک برگ ها سوخته و در بعضی برگ ها رنگ پریدگی همراه با کمی سوختگی در سطح برگ ها ایجاد شده است. در هفته اول آبیاری نامنظم بود و به اشتباه زیرگلدانی را پر آب میکردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۸:۴۰:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ایا بین دو ابیاری اجازه میدهید خاک کمی خشک شود ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۰:۴۸:۵۷

شیما زنگنه

سلام مجدد، بله بخاطر همین هفته ای دوبار بطور میانگین آب میدم ، و یک ماه اخیر رو آب معدنی همراه با چندقطره آهن یا هیومیک اسید یا هورمون بوستر دادم و حدود سه بارهم سم پاشی با مانکوزب کردم و دوبار هم اخیرا با آبپاش حاوی یک قطره آهن آبپاشی کردم و خاکش روهم عوض کردم اما متاسفانه با اینکه سعی کردم زهکشی خوب انجام بشه اما مثل قبل بعداز آبیاری آب وارد زیرگلدونی نمیشه و حال گیاهم داره خیلیییی بدتر میشه و برگهاش چه از پایین و چه بالا دارن زرد میشن،لطفا کمکم کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۰:۳۴:۳۴

شیما زنگنه

وقتی خاکش رو عوض کردم ریشه کاملا سالم و سرحال بود

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۰:۳۶:۰۲

کارشناس شماره ۱

بهتره از ترکیب خاک سبکتری استفاده کنید . در زمان آبیاری باید حتما اب از زیر گلدان خارج بشه ، در عیر اینصورت زهکشی گلدان مناسب نیست .اگر سایز گلدان بزرگ هستش بهتره یک سوم گلدان را لایه ی زهکش بریزید تا انباشته شدن اب در ته گلدان باعث بالا رفتن رطوبت نشه . برای تامین رطوبت ، درست کردن جزیره بسیار مفید هستش .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۳:۱۹:۰۹

شیما زنگنه

ممنون میشم اگر کمی با حوصله بیشتر پاسخ بفرمایید که کاربرد داشته باشه من خودم هم میدونم اگر خاک زهکشیش خوب نباشه برای گیاه خوب نیست.لطفا با توجه به عکسهایی که ارسال کردم منرو راهنمایی کنین که نکنه زیاد سمپاشی یا کوددهی کردم و راه چاره با توجه به زنگ زدگی یا زرد شدن برگهای گیاهم چیست؟خاکش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۸:۰۶:۵۰

شیما زنگنه

خاکش رو دوباره تخلیه کردم و زهکشیش رو بررسی کردم کاملا باز بود اما همچنان یک و نیم لیتر آب هیچیش از گلدان خارج نمیشه .هم چنین این خاک رو از جای معتبری خریدم و ارگانیک هست .نکنه پی اچ خاکش خیلی بالا یا پایین شده؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۸:۱۳:۳۷

شیما زنگنه

یک و نیم لیتر آب برای این حجم گلدان کافی هست؟ خاک قبلیش کاملا خاک باغچه بود و حتی کمی آب هم وارد زیرگلدانیش میشد اما این خاک خیر.خواهش میکنم کمکم بفرمایین من خیلی ناراحت هستم بابت از بین رفتن این گیاه

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۸:۱۶:۱۸

کارشناس شماره ۱

زمانی که سایز گلدان بزرگه ، طبیعتا اب بیشتری باید در گلدان بریزید تا از ته گلدان آبِ اضافی خارج بشه ، مشکلی که برای برگها پیش اومده در اثر عواملی مثل کوددهی زیاد یا وجود جریان هوای خنک در اطراف گیاه هم میتونه ایجاد بشه .پس باید صبور باشید و با توجه به عواملی که بیان میشه به بهبود حال گیاه کمک کنید .گیاهی که دچار مشکل هستش ، به یکباره حالش خوب نمیشه ، حداقل ۱۰ روز باید عوامل محیطی و ابیاری و رطوبت و تغذیه را کنترل کنید ، بعد به مرحله ی متوقف شدنِ مشکل گیاه میرسید وقتی پیشرفتِ مشکل ، متوقف شد و گیاه به وضعیت ثابتی رسید میتونید به تقویت کردن گیاه ادامه بدید . Phخاک ارتباطی به بیرون نیامدن آب از گلدان نداره اما میتونه در رنگ برگها و جذب عناصر تاثیر داشته باشه . این گیاه خاکهای اسیدی رو دوست داره و اکثر خاکهایی که در آن کوکوپیت و پیتماس به کار رفته اسیدی هستند . فعلا چون تازه خاک را تعویض کردید بهتره در ابتدا ، گلدان را به مکانی سایه تر منتقل کنید .نور پنجره و گرمای حاصل از ان میتونه باعث خشکی برگها بشه و زمانی که خاک رطوبت داره باعث فعالیت قارچ ها بشه . گلدان باید در مکانی کاملا سایه ، با تهویه ی مناسب و ( دور از جریان هوای کولر و سایر وسایل سرمایشی) قرار داشته باشه ، بین دو آبیاری باید خاک گلدان کمی خشک شده باشه ، اگر از قارچ کش استفاده کردید تا ۱۰ روز الی دو هفته ، دیگه استفاده نکنید .از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید .

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۱:۱۶:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@