پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بابایی

تعداد سوال: ۱

خم شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۴۵۲

سلام سه سال که سانسوریا دارم اما امسال یکی یکی برگ هاش داره خم میشه میشه درمان و علت بگین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۹:۵۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت خم شدن برگها ابیاری کم و تشنگی گیاه هستش .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۰:۵۵:۲۴

بابایی

تقریبا هفته ای یک بار ،من تو مطالبتون خوندم که نوشتین بعلت آبیاری زیاد برگ سانسوریا خم میشه،خاکشو تازه عوض کردم سانسوریام اصلا ریشه نداره

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۷:۱۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

اگر آبیاری زیاد باشد برگها دچار پوسیدگی شده و از ریشه جدا میشوند . اما اگر آبیاری کم باشد برگها خم میشوند اما از ریشه جدا نمیشوند . ایا برگهای گیاه شما از ریشه هم جدا شده ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۱:۱۸:۲۹

بابایی

نه از ريشه جدا نشدن، همچنين گلم اصلا ريشه ريز نداره

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۷:۴۳:۳۲

کارشناس شماره ۱

چون گیاه بعلت کم آبی دچار این مشکل شده , اگر آبیاری را هم منظم کنید حدود یک الی دوماه طول میکشه تا گیاه به حالت قبل برگرده البته اگر گیاه را از گلدان خارج کنید و دو الی سه هفته در آب قرار بدید , زودتر بهبود پیدا میکنه . اگر گیاه را در آب قرار دادید , هر چندروز یکبار آب گلدان را تعویض کنید تا ریشه ها لزج نشوند و یک تکه زغال هم در آب بیاندازید .بعد از رفع شدن مشکل گیاه , میتوانید آنرا به خاک منتقل نمایید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۰۱:۲۰:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@