پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فائزه عبدی

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۸۲۹

سلام وقت بخیر🌹 من ۹ماهه که این سانسوریا رو دارم آبیاری هر هفته تا ۱۰ روز یکبار یک لیوانه سطح خاک تا دو سانت خشک شه آب میدم آب از زیر گلدون خارج میشه دمای اتاق معمولیه نور مستقیمم بهش نمیخوره جاش ثابته امروز دیدم یکی از برگ هاش زرد شده و پشت یه برگ دیگه کمی چروک شده چن تام برگ کوچیک جوونه زده مشکلش چیه؟ سایز گلدان مناسبه؟ بعد ۹ ماه خاکشو باید عوض کنم؟خاک مناسبش چی هست و اینکه‌کود لازم داره؟ خیلی ممنون🌹

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۴:۱۴

فائزه عبدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۵:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .یک لیوان برای این سایز گلدان کم هستش . بهتره آبیاری را همزمان با خشک شدن خاک انجام بدید و گیاه را سیرآب کنید .بهتره نیمی از خاک گلدان ، خشک باشد و بعد گیاه را سیراب نمایید

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۰:۵۷:۴۵

فائزه عبدی

ارتفاع گلدان ۲۲cmو قطر دهانش ۱۵cmهستش یه لیوان آب و که بهش میدم کمی آب از زیر گلدون خارج میشه. برگ زرد رو قطع کنم؟ نیازی نیست خاک عوض شه؟ چه کودی رو براش پیشنهاد می کنید؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۱:۱۹:۵۰

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان خیلی سبکه بهتره از خاک مخصوص سانسوریا که بافت متوسطی داره استفاده کنید ..بله میتونید برگ زرد شده را جدا کنید . برای کوددهی میتوانید از کود سه بیست و گاهی اوقات کود فسفر بالا , هر دو هفته یکبار در بهار و تابستان استفاده کنید . کوددهی اکثر گیاهان باید در فصل رشد ( بهار و تابستان ) هر دو هفته یکبار انجام شود و با شروع فصول سرد باید کوددهی قطع شود .کوددهی بیش از اندازه و بیش از مقدار توصیه شده میتواند برای گیاه مشکلاتی را ایجاد کند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود تقویت ریشه
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۱:۲۲:۱۶

فائزه عبدی

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون? خسته نباشید? چروکای پشت برگ هم بخاطر آبیاری کم هستش؟ میزان آبیاری که درست شه چروک ها ازبین میرن؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۱:۴۳:۱۹

فائزه عبدی

گیاه و از گلدون در آوردم ریشه هاش پوک و خشکن فکرکنم ریشه هاش پوسیده بخاطر آبیاری زیاده؟ بذارمش تو آب تا ریشه بزنه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۲:۰۹:۵۳

کارشناس شماره ۱

بله بعلت آبیاری ناکافی هم برگها چروک شده اند و هم ریشه ها پوک شده اند .برگها را در آب قرار بدید تا دوباره ریشه دار شود . آیا ریشه کاملا از بین رفته ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۰۱:۲۳:۴۴

فائزه عبدی

بله بوته رو داخل آب قرار بدم یا لازمه برگ ها جدا بشن

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۹:۴۹

کارشناس شماره ۱

برگی که خیلی زرد شده را میتوانید جدا نمایید اما سایر برگها را بدون جدا کردن ,باقی بگزارید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۰:۵۲:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@