پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه کياني

تعداد سوال: ۷

زرد شدن برگ یوکا ویژه

تعداد بازدید ۶۴۸

سلام گیاه یوکا تنه اش وقتی دست میزنم خیلی نرم شده انگار پوک شده برگ جدید رویش داره جاش عوض کردم پشت پنجره جنوبی گذاشتم ولی برگاش بی حال و خمیده شده از قبلش برگاش یکم زرد و رنگ پریده شده بود ولی انگار بدتر شده امروز بهش آب دادم کود دادم و قارچ کش اسپری کردم مراقبت دیگه ای میخاد؟ جاش را برگردونم جای قبلی؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۹:۲۴:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ساقه تا انتها نرم هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۲:۱۳:۱۷

پگاه کياني

بله ها انتها نرمه

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۲:۳۸:۲۰

کارشناس شماره ۲

با توجه به اینکه تا انتها نرم شده به احتمال زیاد ریشه اسیب دیده گیاه رو به طور کامل از خاک بیرون بیارید ریشه هارو بررسی کنید قسمت های نرم رو جدا کنید میتونید بعد از دراوردن ریشه عکس رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۲۳:۰۵:۱۲

پگاه کياني

سلام من خاک گیاه را عوض کردم وقتی انتهایش را دست میزدم انگار خیلی نرم و خراب شده بود به نظرتون دیگه فایده ای داره؟ هنوز برگاش جون داره و برگ جدید هم در آورده ولی ساقه اش خم شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۵:۲۷

کارشناس شماره ۲

قسمت های نرم رو کاملا ببرید و ریشه رو با قارچکش سم پاشی کنید پیشنهاد میکنم خاک رو هم تعویض کنید و در خاک جدید بکارید اگر پوسیدگی خیلی شدید نباشه با بریدن قسمت الوده گیاهتون زنده میمونه ولی اگر پوسیدگی زیاد بود میتونید از ساقه یوکا قلمه تهیه کنید به شکل عکسی که در پیوست میفرستم میتونید قلمه های 10 سانتی از ساقه نرم و گوشتی بگیرید جدا کردن ساقه با استفاده از قیچی ضدعفونی شده باشه بعد بزارید دو روز بمونه تا پینه ببنده و میتونید قلمه هارو در محلول هورمون ریشه زا فروکنید و در بستر ماسه بکارید و بستر و همیشه مرطوب کنید تا ریشه زایی انجام بشه.

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۷:۰۰

کارشناس شماره ۲

از این قسمت ببرید برای قلمه ساقه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۸:۲۵

پگاه کياني

عکس را نمیتونم بازش کنم میشه یبار دیگه بفرستین لطفا

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۴:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله حتما الان براتون ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۰:۰۰:۵۰

کارشناس شماره ۲

اگر عکس دریافت نشد به واتسپ این شماره پیام بدید براتون ارسال کنم09183161028

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۰:۰۵:۱۶

پگاه کياني

سلام من یوکا را توی خاک گذاشتم برای قلمه زنی چند وقتیه سطح خاکش حشره های ریزی میبینم میشه بگین چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۹:۵۲:۴۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله حتما از سم دیازینون براش استفاده کنید دو بار به فاصله ۱۰ روز اسپری پاشی کنید و‌کمی همراه اب ابیاری به گیاه بدید سم پاشی در فضای باز و همراه ماسک و دستکش انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۴:۱۸

پگاه کياني

سلام ببخشید یوکا یی که من گذاشتم برای قلمه زنی داره برگ جدید رشد میکنه ولی یه حاله های سفیدی روی برگاش می بینم مشکلی براش پیش اومده؟ نمیدونم تو عکس واضحه یا نه ولی با دست پاک میشه ولی انگار بازم یه رد سفیدی روی برگ هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۷:۱۲:۵۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر حاله سفید حالت کرکی داره یا پنبه ای؟ چون توی عکس ارسالی مشخص نیست. به گیاهتون پند روز یکبار اب میدید؟ یکم بیحاله برگ هاش بهش اسید هیومیک بدید برای بالا بردن قابلیت جذب عناصر کمکش میکنه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۲:۲۵:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@