پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه کياني

تعداد سوال: ۷

معرفی گل ویژه

تعداد بازدید ۲۳۶

سلام من یک تراس جنوبی دارم که تو تابستان آفتاب خیلی شدیده یه چندتا گلدون میخام روی نرده هاش بذارم و یک قسمتی از تراس معمولا سایه است یه طبقه گل های مختلف هم برای اونجا میخام بذارم و پشت پنجره داخل منزل هم آفتاب خیلی نمیاد ولی نور کافی داره میشه یه چندتا گل بهم معرفی کنین که برای این مکان ها مناسب باشه

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۳۲:۰۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گیاه تون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۵۸:۳۲

پگاه کياني

بعضی برگ هاش خم شده و بعضی هاش لوله شده - اصفهان هستم هفته ای یبار بهش آب میدم و تازه یک هفته ای هست که پشت پنجره جنوبی گذاشتمش و چند روز پیش بهش کود رشد با آب مخلوط کردم و دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۱۰:۱۱:۴۱

کارشناس شماره ۲

میفرمایید چه کودی دادید؟ و زمانی که بهش آب میدید از زیر گلدون اب اضافی خارج میشه؟ افتادن و لوله شدن برگ های سانسوریا معمولا در اثر بسته بودن زهکش آبیاری زیاد و تغییرات دمایی ایجاد میشه. دمای مناسب براش 20 تا 25 درجه هست و نور غیر مستقیم میخواد هرزمان سطح خاک به عمق دو سانت خشک بود آب بدید برای ابیاری زمان مشخص نکنید بهتره چون با توجه به دما ممکنه متغیر باشه.

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۲۳:۵۴:۵۷

پگاه کياني

من خاک گلدون را عوض کردم وقتی گیاه را از خاک در آوردم خیلی ریشه نداشت یه قیچی زدم ببینم قارچ نداشته باشه تو عکس مشخصه برگ هایی که خم شده را چیدم و گذاشتم برای قلمه زنی نمیدونم کارام درست بود یا نه کارخاصی باید انجام بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۴:۱۳:۲۷

کارشناس شماره ۲

ریشه ها نرم بود؟ بله قلمه برگ هایی که خم شده درسته فقط برای قلمه زنی برگ ها رو به 8 تا 10 سانت ببرید و در اب قرار بدید داخل اب چند تکه ذغال بیاندازید و اب ظرف رو هر دوسه روز یکبار تعویض کنید تا قارچی نشه

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۰:۰۱:۱۹

پگاه کياني

سلام چندوقت پیش یکسری از برگ ها را جدا کرده بودم برای قلمه زنی و تعویض گلدون حدودا سه تا برگ هاش را گذاشتم باشه الان این برگ هایی که خم شده را ببرم به گیاه آسیب نمیرسه؟ این برگ ها از قبل حالت لوله شده بود ولی چند وقته برگ ها حالت پیر و چروکیده شده و دوتاش خم شده وقتی سطح خاک خشک میشه آبیاری میکنم ولی خب تابستانه هوا دم داره و کاهی پنجره هم باز میذارم نیم متر کنار پنجره جنوبی هست آیا جاش مناسب نیست؟ برگ های وسطی خوبه وداره رشدمیکنه ولی این سه تاازقبل بدترشده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۸:۳۴:۴۳

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر نه این برگ هارو با قیچی ضدعفونی شده جدا کنید مشکلی نیست اگر قسمت هایی ازش سفت بود برای قلمه گیری استفاده کنید اگر نرم باشه که دیگه دور بریزید فقط برای قلمه گیری بزارید ۲۴ ساعت قلمه برگ ها در محیط بمونه تا پینه ببنده

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۰:۰۳:۳۷

پگاه کياني

علتش چیه برگ ها آنقدر چروکیده شده؟ چیکار کنم بقیه برگ ها اینجوری نشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۶:۱۳:۱۴

کارشناس شماره ۲

علت چروکیدگی برگ ها ابیاری نامنظم تهویه نامناسب محیط و گاهی افت هست ابیاری و‌تهویه محیطتتون مناسب هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۷:۳۷

پگاه کياني

منظورتون از تهویه چیه؟ هرموقع خاکش خشک میشه آبیاری میکنم

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۴:۳۶:۵۹

کارشناس شماره ۲

تهویه محیط منظور باز بودن پنجره و وجود جریان هوا در محل نگهداری گیاه هست محیط هایی که فضا بسته هست و هوا جریان نداره و یا باد کولر بهش بخوره گیاه دچار پژمردگی میشه...

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۲۳:۳۶:۰۲

کارشناس شماره ۲

ابیاری هم باید زمانی باشه سه سانت از خاک خشک بشه بعد اقدام به ابیاری کنید و حتما باید سوراخ زهکش زیر گلدونتون باز باشه بعد از ابیاری چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۲۳:۳۷:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@