پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین رجایی

تعداد سوال: ۱

سلام روزتون بخیر زاموفیلیای من چند وقته برگاش زرد میشن روی برگ زرد هم لکه های قهوه ای هست میخواستم بدونم دلیلش چیه و چجوری میشه درمانش کرد؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۳۵

قبلا ۴ تا شاخه ی سرحال داشت ک همین اتفاق براشون افتاد و کم کم خشک شدن قارچ کش و آهنم جواب نداده بود براشون البته دیر اقدام کردم، ارون ۴ تا یدونه باقی موند ک جوونه زد و خودش خشک شد الان فقط این دوتا شاخه ک جوونه های گیاه اصلی بودن باقی موندن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۲:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کجا نهگش میدارید؟ و چقدر بهش آب میدید؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۹:۵۰

نوشین رجایی

قبل توی تراس خونه بعد ک بی حال شد حدود ۶ یا ۷ ماهه ک توی گلخونه نگهداری میشه ، ابیاریش دقیق نبوده ولی حدودا هر دو هفته بهش اب میدادن ، اخه این مدت پیش خودم نبود نمیدونم مقدار ابی ک میدادن چقدر بوده

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۰۰:۰۷:۲۵

کارشناس شماره ۲

زامیفولیا بهابیاری زیاد حساسه چون ریزوم داره و میتونه اب رو ذخیره کنه ابیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه و زرد شدن برگ ها میشه حتما چک کنید زهکش گلدون باز باشه و زمانی که اب میدید اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه و هر زمان سطح خاک به عمق 2 سانت خشک بود ابیاری رو انجام بدید و برای اینکه بدونید ریزوم و ریشه ها سالم هستن گیاهتون رو کلا از خاک بیرون بیارید و ریشه رو چک کنید میتونید عکس ریشه رو بارسال بفرمایید تا سلامتش چک بشه بعد اگر قسمت های نرم و لزج وجود داشت کاملا جدا کنید ریشه رو بشورید قارچکش مانکوزب بزنیدو در خاکی با زهکشی مناسب بکارید و اولین ابیاری رو با سید هیومیک انجام بدید برای تقویتش.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۰۱:۵۱:۱۸

نوشین رجایی

باشه ممنونم ازتون❤ عکس ریزومُ میفرستم براتون، اینکه توی گلدون سرامیکیه میتونه تاثیر داشته باشه ؟ و بهترین ترکیب خاکی ک میتونم براش درست کنم چیه ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۱:۰۲:۱۱

کارشناس شماره ۲

بهترین ترکیب خاک زامیفولیا ترمیب خاک کاکتوس با مقداری پرلیت یا ماسه هست که زهکشی خوبی داشته باشه. جنس گلدونتون مشکل خاصی برای گیاه ایجاد نمیکنه و فقط در تعداد دفعات ابیاری تغییر ایجاد میکنه که شما برای اینکه زمان دقیق ابیاری رو بدونید هر وقت خاکتون به اندازه دو بند انگشت خشک بود ابیاری کنید و زهکش حتما چک بشه که باز باشه

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۲:۵۶:۱۱

نوشین رجایی

ممنون از توضیحاتتون و وقتی ک گذاشتین ?❤

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۳:۴۰:۰۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از شما که کافه گلدون رو انتخاب کردید برای کمک به گیاهتون.

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۵:۳۰:۲۹

نوشین رجایی

این ریزوم گیاه منه، اون قسمتایی ک بریده شده ۶ ماه پیش پوسیدگی داشت ک بریدمُ بعد از پینه زدن کاشتمشون

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۷:۱۲

نوشین رجایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۸:۴۱

نوشین رجایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

توی عکس که کاملا سالم به نظر میاد الان هم دست بزنید اگر حالت نرم بود قسمت های نرم و کاملا ببرید و با قارچکش ریشه رو اسپری کنید در خاک مناسب که ترکیب کاکتوس و کمی پرلیت هست بکارید و ابیاری هر زمان سطح خاک خشک بود انجام بشه و سوراخ زهکش و چک کنید که باز باشه برای زهکشی بیشتر انتهای گلدون کمی سنگریزه یا پوکه معدنی بریزید بعد گیاهتون رو بکارید اولین ابیاری با اسید هیومیک انجام بشه که به تقویتگیاهتون کمک میکنه. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۱:۰۶:۰۶

نوشین رجایی

ممنونم ازتون

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۱:۲۰:۱۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۰:۱۲:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@