پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منا عرب

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن و زیرش برگ شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۶۸۰

سلام وقا بخیر دیشب دیدم چند تا از برگ شفلرا قهوه ای شد و افتاده ۱ ماهی هست ک خریدمش لطفا راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۰۹:۳۰:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار بهش آب میدید؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۱۲:۳۰:۰۴

منا عرب

هفته ای ۲ الی ۳ بار امروز خاک شو چک کردم دیدم کرم زده الان سم زدایی کردم و خاک سطحش و عوض کردم

۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۱۴:۲۶:۴۹

کارشناس شماره ۲

برای اینکه کرم ها از گلدون خارج بشه گلدون رو به مدت 15 دقیقه در تشت اب قرار بدید کرم ها از زیر گلدون از سوراخ زهکش خارج میشن و برای از بین بردن کامل از سم حشره کش دیازینون استفاده کنید. ولی لکه های برگ نشان از بیماری قارچی هست که سم مانکوزب میخواد و باید به برگ ها اسپری کنید 3 بار به فاصله 10 روز تکرار کنید. ابیاری رو کاهش بدید هر زمان سطح خاک به عمق 2 سانت خشک شد ابیاری کنید و حتما چک کنید سوراخ زهکش زیر گلدون باز باشه بیماری های قارچی در اثر ابیاری زیاد و بسته بودن ریشه و باتلاقی شدن خاک انتهای گلدون اتفاق میافته

۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۲۰:۳۰:۲۲

کارشناس شماره ۲

سموم توصیه شده

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۲۰:۳۱:۰۸

منا عرب

سلام وقت بخیر برای گیاه برگ انجیری م مشکلی پیش امده دو روز پیش خاک گیاه و عوض کردم و وقتی گیاه و خارج کردیم پر مورچه بود کلا از گلدون و خاک جدا کردیم و مجددا توی گلدون دیگه کاشتیم بعد گذشت یک شب یکی ازبرگها تا نصف سوخته دیدم اون قسمت و قیچی کردم و قرص تقویتی و سم و قارچ کش آبپاشی کردم بش دادم الان وضعیتش مستقره ولی خیلی بیحاله و ریشه هوایش داره از بین میره لطفا راهنمایی بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۱۷:۴۳:۱۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر زمان تعویض ریشه خاک اطراف ریشه رو جدا کردید کامل؟ از قارچکش برای ریشه استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۰۱:۰۳:۵۳

منا عرب

خاک کاملا جدا شد ولی قارچ کشی خیر دیروز روی برگ ها قارچ کش اسپری کردم ولی سم روی خاک ریختم امروز هم سم رقیق شده مجدد روی خاک ریختم و در چند نوبت گلدون و توی ظرف آب میگذاشتم و بعد ۱۵ دقیقه خارجی میکردم باز کلی مورچه هم تو ظرف اب بود و هم وقتی بیرون آب

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۰۱:۳۹:۰۸

کارشناس شماره ۲

ترکیب خاکتون خاک برگه؟و ازجای مطمئن تهیه شده؟ خیلی اوقات این الودگی بخاطر خاک هست و البته سم رو بیشتر و در فاصله کم استفاده نکنید خودش برگسوزی میده

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۰۰:۴۷:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@