پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Farnaz karimi

تعداد سوال: ۱

سوختن برگ های بنسای ویژه

تعداد بازدید ۳۹۶

سلام. وقت بخیر من امروز گیاه بنسای ام رو زیاد تو آفتاب مستقیم گذاشتم وقتی برگشتم با این صحنه روبه رو شدم. گیاهم به شدت با طراوت و شاداب بود و تمام شاخه هاش جوونه زده بود. چیکارش کنم؟ میشه نجاتش داد؟ ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۲۱:۲۳:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا قسمتی از ساقه را قطع کنید و ببینید بافت داخل ساقه سبز و تر است یا خشک شده ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۰۱:۱۸:۳۱

Farnaz karimi

ساقه ها به شدت نرم ان و قطع نمیشه اما یکیشونو قطع کردم با چاقو داخلش چیزی مشخص نبود از خشکی. برگا هم با این خشک و قهوه ای شدن اما اصلا ترد و شکننده نیستن و از ساقه به راحتی جدا نمیشن

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۰۳:۱۸:۳۰

کارشناس شماره ۱

تمام ساقه ها ی نازک و برگها را قطع کنید .اگر گیاه زنده باشد دوباره برگ داده و سبز میشود .

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۲:۱۸

Farnaz karimi

لازم تقویتی یا کود رو عوض کنم؟ تو این مدت مثل قبل بهش آب بدم؟ تو سایه باشه یا تو آفتاب؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۳۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

فعلا تو سایه باشه .بله کوددهی فعلا قطع بشه .نشانه های سبز شدن را که مشاهده کردید میتوانید کوددهی را شروع نمایید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۴۳:۱۹

Farnaz karimi

الان خوبه یا بیشتر قطع کنم؟ عکس پیوست شد. اگه گیاه نمرده باشه چقدر بعد جوونه میزنه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۵۰:۲۹

کارشناس شماره ۱

بله خوبه . چون در فصل رشد قرار داریم باید دو هفته الی سه هفته ی دیگه نشانه های حیات برروی ساقه مشاهده بشه .گیاهتون را در هوای آزاد و مکانی تمام سایه قرار بدید و هرزمان خاک خشک بود سیرآبش کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۵۵:۱۳

Farnaz karimi

خیلی ممنونم از راهنماییتون. اگر سوالی هر زمان پیش اومد بازهم میتونم اینجا بپرسم؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۲:۱۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله حتما .در رابطه با این گیاه میتوانید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۲۳:۰۱:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@