پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

mehrdad hosseinpour

تعداد سوال: ۱

در مورد زرد شدن و چروک شدن و در اخر ریزش برگهای درخت بونسای ویژه

تعداد بازدید ۴۸۹

من مدت یک ماه هست که یک درختچه‌ بونسای گرفتم ولی بعد یک هفته شروع به ریزش برگهای سبز و بعد شروع به زرد شدن و از بین رفتن برگها کرد ، الان میخوام بدونم چیکار کنم که درست بشه وضعیتش ! من هفته ای یکبار اب میدم و نور غیر مستقیم افتاب داره و دمای اتاق هم تقریباً ۲۳ تا ۲۵ًدرجه هست ، ممنون‌میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۴:۵۱:۰۰

mehrdad hosseinpour

تا الان هم یکبار براش کود مایع همراه با اب استفاده کردم و‌از امروز تقریباً به برگ هاش با اسپری اب میدم تا رطوبت داشته‌باشه‌! ولی یک نکته اینکه زیر گلدون من بسته هستش میخواستم بدونم چیکار کنم ! اینم عکس روز اول

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۱۴:۵۵:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گلدان فاقد زهکش هستش ؟ گیاه از منبع نور چقدر فاصله دارد ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۴۵:۱۳

mehrdad hosseinpour

بله فاقد زهکش هستش و اینکه کنار پنجره و غیر مستقیم نور میاد ، نورش خوبه چون ما‌ طبقه ۱۳ هستیم و خونه نور گیره ! ولی گلدون مستقیم جلو نور‌نیست ، داخل این عکس رو ببینید دقیقاً جایی هست که افتاب طلوع میکنه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۷:۳۷

کارشناس شماره ۱

گلدان را تعویض و از گلدانی که دارای منفذ زهکش در ته گلدان است استفاده نمایید .گلدان را در موقعیتی که علامت زده شده قرار دهید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۲۳:۱۷:۴۳

mehrdad hosseinpour

من زیر گلدون رو ۷ تا سوراخ زدم ! سینی براش گذاشتم ! جاشم عوض کردم اوردم اینجا ! ولی یه سوال دارم اونم اینه که به چه‌صورت ابیاری کنم !؟ یعنی سیراب کنم یا در حدی که فقط خاک نم دار بشه !؟ و اینکه ایا با اب پاش روزی یکبار یکم بخاطر روطوبت بهش اب‌بدم !؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۱:۳۹:۳۱

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .هرزمان خاک گلدان خشک بود سیرآبش کنید انقدر که از زیر گلدون بریزه بیرون و بعد زیرگلدانی را از آب اضافی خالی کنید .سعی کنید خاک گلدان تا نیمه خشک بشه بعد بهش آب بدید .بله اگه محیط خشک هستش بهتره هر چندروز یکبار کمی آب روش اسپری کنید در حد مه پاشی باشه کافیه ، نیازی نیست انقدر اسپری کنید که از برگها قطرات آب بچکد روی خاک گلدان .

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۲:۵۸:۲۸

mehrdad hosseinpour

ممنون‌بابت راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۰۱:۵۷:۳۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۰۲:۳۲:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@