پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نيلوفر نیک قدم

تعداد سوال: ۶

بزرگ نشدن پاجوشهای سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۱۷

سلام خسته نباشید من یک گلدان سانسوریای شمشیری با رور برگ طلایی از کافه گلدون خریدم حال گلدون خوبه و مشکلی نداره فقط از موقع خرید چندین پاجوش (برگهای کوچک که تازه درآمده اند) داشته که هیچ بزرگ نشده اند و به همان اندازه مانده اند. این گلدان را چند ماه قبل خریدم و مدت زیادی از خرید آن میگذره. چند بار هم کود سه 20 داده ام. میخواستم سوال کنم که به نظر شما علت اینکه برگها بلند نمی شوند چیست. من چند گلدان از نوع های دیگه مثل پتوس و آگلونما و سانسوریای پاکوتاه هم از کافه گلدون خریده ام که از موقع خرید خیلی برگ داده اند. ممنونم

۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۶:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا تصویر گیاه را ارسال نمایید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۴۸:۱۹

نيلوفر نیک قدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۸:۲۵:۳۵

نيلوفر نیک قدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۸:۲۶:۰۱

نيلوفر نیک قدم

سلام مجدد تصویر اول \اجوشها را نشان میدهد و تصویر دوم خود گلدان که مشاهده می فرمایید سه برگ جلو که کوتاه تر هستند آنها هم رشد نکرده اند و از ابتدا همین اندازه بوده اند

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۸:۲۷:۲۲

کارشناس شماره ۱

قبل از هر چیز از اینکه کافه گلدون را برای تهیه ی گیاهان مورد علاقه تون انتخاب کرده اید ازتون سپاسگزاریم .اگر منظورتون از پاجوش , برگچه هایی هستند که در تصویر علامت زده شده , اینها پاجوش نیستند و این برگهای کوچک که برگ اصلی از آنها خارج شده , به نوعی غلاف برگ اصلی هستند که به همان اندازه باقی میمانند . در مورد تصویر دوم که فرمودید سه برگ کوتاه باقی مانده اند , مورد غیر عادی در تصویر مشاهده نشده . اما چون در فصل رشد قرار داریم , آبیاری منظم و به اندازه ی کافی , و رساندن نور کافی به گیاه میتواند در رشد بهتر سانسوریا و البته پاجوش زدن , بسیار موثر باشد . چون منبع نور در یک طرف گیاه قرار دارد بهتره ماهی یکبار گلدان را 180 درجه بچرخانید تا تمام قسمتهای گیاه به اندازه ی کافی نور دریافت کند . اگر سوال دیگه ای در مورد این گیاه دارید در خدمتتون هستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۲۸:۵۲

نيلوفر نیک قدم

خیلی ممنونم از راهنمایی شما

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۵۳:۲۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۵۵:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@