پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه

تعداد سوال: ۱

افتادگی برگ فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۷۱

من چهار پنج ماه پیش یک گلدون فیکوس افریقایی گرفتم که بعد از یکی دو هفته احساس کردم برگ‌هاش حالت افتادگی پیدا کرده و روی برگها لکه‌های قهوه‌ای رنگی هم ایجاد شد. بلافاصله شرایط رو تغییر دادم و جای گلدون رو عوض کردم و آبیاری رو کمتر کردم و براش نور مخصوص گیاه هم گرفتم. شرایطش بهتر شد تا اینکه پریروز مجددا دیدم برگهاش داره به سمت پایین خم میشه و انقدر روند این افتادگی مشهوده که هر بار نگاهش میکنم میبینم بدتر شده. خودم با توجه به مطالبی که خوندم فکر میکنم زهکش گلدونم مشکل داره چون هیچوقت آب اضافیش خارج نشده. می‌ترسم ریشه‌های گیاهم پوسیده باشه و نشه براش کاری کرد. لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۳:۵۸:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ته گلدان فاقد سوراخ زهکش هستش ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۱:۴۹:۳۳

فاطمه

تعداد سوال: ۱

سوراخ زهکش داره اما همونطور که گفتم هیچوقت آب ازش خارج نشده. ممکنه خاکش مناسب نباشه و زیاد فشرده باشه؟ آبیاری بین پنج روز تا یک هفته یک بار دو تا سه ماگ.

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۰۹:۴۴:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگر آب به راحتی در خاک نفوذ پیدا میکنه زهکشی خاک خوبه و شما داری بهش کم آب میدید .و باید گلدان را نیم ساعت در ظرف آب قرار بدید تا تشنگی گیاه برطرف بشه . در غیر اینصورت بافت خاک مناسب نیست و بهتره تعویض بشه .

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۵۴:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@