پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

لیدا صادقی

تعداد سوال: ۱

بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۲۸

با سلام و خسته نباشید، حدو دو هفته قبل یک گلدان بونسای خریدم بعد از چند روز لکه های قهوه ای روی برگها افتاد و الان ۸۰درصد برگها ریخته امیدی هست؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۱:۵۰:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر به تازگی گلدون رو جابه جا نکردید؟ چقدر بهش اب میدید؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۲:۱۸:۱۵

لیدا صادقی

چون دیدم برگهاش داره میریزه جابجاش کردم ول فرقی نکرد، هفتهای دو بار و هر روز اسپری آب روی برگها اونطور که فروشنده گفت

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۲:۳۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

بونسای بسیار به جابجایی و تغییر شرایط دمایی حساس هست و سریعا با ریزش برگ واکنش نشون میده ولی لکه برگی ایجاد شده قارچ هست که در اثر باقی ماندن اب سطح برگ یا ابیاری زیاد ایجاد میشه ابیاری رو کاهش بدید و هر زمان سطح خاک تا عمق 2 سانت خشک بود بهش اب بدید گلدان را در جایی قرار بدید که نور کافی غیر مستقیم بهش برسه و غبار پاشی برگ رو فعلا متوقف کنید میتونید برای تامین رطوبت از ساخت جزیره در زیر گلدون استفاده کنید. اگر سوالی در رابطه با ساخت جزیره دارید در خدمتتون هستم و از قارچکش مانکوزب برای اسپری پاشی برگ استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۳۸:۰۴

لیدا صادقی

سپاسگزارم?

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۵:۲۰:۱۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۹:۱۸

لیدا صادقی

با عرض معذرت و تشکر از راهنمایی ارزشمند شما اینجا چون سم مانکوزب را نداشتند بجاش سم کاربندازیم رو فروختند میتونم استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۹:۱۹:۰۵

کارشناس شماره ۲

بله قارچکش مانکوزب و کاربندازیم هردو مناسب هستند مشکلی نداره نگران نباشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۹:۳۲:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@