پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه نژادپرست

تعداد سوال: ۱

چرا برگ های اسپاتی فیلومم علیرغم آبیاری میسوزه؟ ویژه

تعداد بازدید ۲۲۳

خیلی وقته دارم. متاسفانه به خاکش رسیدگی نشده و کود هم ندادم. فکر کردم آبیاری کمه که بیشتر به گلدان اب دادم و غالبا ظرف زیرش آب داره.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۸:۰۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر محل نکهداری گلدون کجا هست چقدر با نور فاصله داره؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۴:۳۵:۰۶

سمیه نژادپرست

کنار پنجره که آفتاب مستقیم نمی خوره .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۴:۳۹:۳۱

کارشناس شماره ۲

خب منبع نوری خوبه چون اسپاتی فیلوم نیاز نوری بالابی نداره و‌نور مستقیم باعث خشکی برگ ها میشه رطوبت محیط به چه شکل هست؟ برگ هاش گیاه رو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۴:۵۸:۴۰

سمیه نژادپرست

غبار پاشی نمی کنم. معمولا به محض اینکه ظرف زیر گلدان خشک باشه آب میدم به قدری که معمولا مازادش در ظرف زیر گلدان جمع میشه.

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۵:۰۸:۱۹

کارشناس شماره ۲

ببینید اب دهی رو با توجه به ظرف زیر گلدون انجام ندید اتفاقا برعکس شما هر زمان بهش اب میدید و اب در زیر گلدونی جمع میشه باید اب رو خالی کنید و زیر گلدونی رو بشورید. زمانی اب بدید که سطح خاک خشک شد و تا اندازه ای که چند قطره از زیر گلدون اب بیرون بیاد اب بدید که کل ریشه سیراب بشه. برای تامین رطوبت در زیر گلدونی چند سنگ قرار بدید و گلدونتون رو روی سنگ ها بزارید و کمی اب در زیر گلدونی باشه اینطوری اب با انتهای گلدون در تماس مستقیم نیست. با توجه به رطوبت پایین برگ ها خشک شدن و غبار پاشی هم میتونید با اب جوشیده یا تصفیه انجام بدید البته زیر نور مستقیم خورشید نه در سایه انجام بشه.

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۴۱:۰۳

سمیه نژادپرست

نیاز به قارچ کش نداره؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۵:۴۲:۲۹

کارشناس شماره ۲

این لکه ها بدلیل قارچ‌نیست لکه های،قارچی از،وسط برگ ایجاد میشن ولی برای،پیشگیری از،بیماری قارچی میتونید دوماه یکبار برگ هارو با قارچکش مانکوزب اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۸:۵۴

سمیه نژادپرست

ممنونم از راهنمایی تون

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۲:۳۹:۳۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۴۳

سمیه نژادپرست

سلام. برای از بین بردن شپشک سپردار چی پیشنهاد می کنید. گلدونم رو از بقیه جدا کرده ام و با یه دستمال نرم هر چند وقت یکبار شپشک ها رو پاک میکنم. ۲ ماهی بود که خیلی روش شپشک نمی دیدم. الان دوباره میبینم یه تعدادی شپشک داره. سعی کردم حتی المقدور از سم استفاده نکنم چون گربه دارم.

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۲:۱۹:۵۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر از اینکه شپشک سپردار هست مطمئن هستید؟ اگر برجستگی های قهوه ای سفت و برجسته پشت برگ هست احتمال شپشک سپر دار زیاده. برای از بین بردن شپشک در مرحله اول همون دستمال مرطوب کافیه ولی اگر زیاد باشه از سموم سیستمیک مثل کونفیدور یا کلرپیریفوس می تونید استفاده کنید سم پاشی رو در فضای باز انجام بدید

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۷:۳۲:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@