پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا جلیلی

تعداد سوال: ۱

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۵۰۸

سلام من زاموفیلیا رو ۴ ماه پیش گرفتم در این مدت شاخه جدید جوتنه زد و ۱۲۰ سانت قد کشیده و نامتقارن است چیکار باید انجام بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۳:۰۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر محل نگهداری گیاهتون کجا هست؟ از نظر دمایی و‌میزان فاصله بانور ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۴:۳۴:۲۵

پریسا جلیلی

دمای نگهداری ۲۵ درجه و زیر نور لامپ ال ای دی سفید قرار داره الان چه جوری میشه از این عدم تقارن خارج بشه . ممنونم.

۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۲۳:۵۶:۲۶

کارشناس شماره ۲

درسته زامیفولیا گیاه مقاوم به کم نوری هست ولی الان بخاطر کمبود نور رشد علفی پیدا کرده و به سمت منبع نوری مصنوعی رشد میکنه. بهتره در جایی با تابش نور غیر مستقیم خورشید قرار بدید که برگ دهی افزایش پیدا کنه. برای تقویتش کود دادید تا به حال؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۵۹:۲۹

پریسا جلیلی

ممنونم از راهنماییتون نه کود ندادم. الان چیکار کنم با این شاخه جدید که خیلی بلند شده؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۶:۵۶:۴۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم. الان به جایی که نور غیر مستقیم داره منتقل کنید و در زاویه ای قرار بگیره که این شاخه بلندتر پشت به نور باشه و بهتره با یک بند به بقیه گیاها ببندید تا خم نشه از یک چوب هم به عنوان قیم میتونید استفاده کنید چوب رو ضدعفونی کنید که با قرار دادن در خاک الودگی منتقل نکنه بعد این شاخه رو به اون چوب ببندید که صاف بمونه و خم نشه. از کود NPK 20-20-20 میتونید برای تحریک برگ دهی و تقویت گیاه استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۳۵:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@