پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

تقی زاده

تعداد سوال: ۲

رشد زیاد دراسینا کامپکت ویژه

تعداد بازدید ۵۵۰

سلام من یک دراسینا کامپکت دارم که رشد زیادی داره و از بالا دو‌شاخه شده. میخواستم‌بدونم‌بایپ برگای پایینیش رو بکنم یا بمونه و اینکه نوک برگاش قهوه ای شده چه مشکلی داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۵:۱۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . اگر قسمت زیادی از برگهای پایینی سیاه شده اند میتونید برگها را جدا کنید .اما اگر فقط نوک برگها سیاه و خشک شده , میتوانید نوک برگ ها را قیچی کنید . در اثر افراط و تفریط در آبیاری نوک برگهای دراسنا کامپکت سیاه میشه و البته گاهی اوقات رطوبت بالا به همراه سرمای محیط هم , میتواند باعث سیاه شدن برگها شود . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .اگر سوال دیگه ای در مورد این گیاه دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۰:۵۹:۵۱

تقی زاده

متشکرم نیازی به تقویت کننده نداره ؟ میخواستم بدونم پاجوشاش رو باید جدا کنم یا بمونه ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۱:۰۹:۰۳

کارشناس شماره ۱

اگر گیاه در حال رشد هستش و مشکلی نداره یعنی فعلا خاک به اندازه ی کافی مواد غذایی داره و نیازی به تغذیه ی مصنوعی نیست . چون قد گیاه بلند هستش بهتره پاجوشها را جدا نکنید زیرا هم گیاهتون ایستایی بهتری داره و هم شکل ظاهری گیاه با پاجوش ها بهتر هستش . اگر رشد گیاه کم شد میتوانید هر دو هفته یکبار بهش کود سه بیست بدید و ماهی یکبار هم کود آهن برای استحکام و تیرگی رنگ برگها .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۱:۱۵:۰۱

تقی زاده

ممنون از راهنماییتون♥️

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۰۱:۳۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۲۳:۱۱:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@