پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شاهده ترابی زاده

تعداد سوال: ۶

گیاه کالانکوئه قاشقی، کنه عنکبوتی ویژه

تعداد بازدید ۶۸۴

سلام وقت به خیر، این گلدون رو من از مادربزرگم آخر تعطیلات عید هدیه گرفتم، کاملا پرگل و سرحال بود، اما بعد از مدتی گل هاش خشک شدن و میریختن،اول فکرکردم طبیعیه اما بعد که با دقت نگاه کردم دیدم تار عنکبوت و عنکبوت های کوچیک سفید بین گل هاش هست متاسفانه نمیدونستم که آفته.. 😔، اما وقتی فهمیدم از این سم اسپری کردم روی برگ ها و گل، خاکش الان تغییری نکرده و برگ ها از پژمرگی درنیومدن، ولی دیگه از اون حشره ها خبری نیست چه کار دیگه ای لازمه انجام بدم که حالش خوب بشه؟😢 البته وقتی این سم رو استفاده کردم شاخه های جوان تر پایینی یهو شروع کردند به قد کشیدن.. نمیدونم باید چکار کنم :( شرایط نگهداری : پنجره جنوبی، دما 27 درجه آبیاری وقتی که سطح خاک خشک شد، با اسپری آب(از زیرگلدونی جاری نمیشه) غبارپاشی هم نمیدونستم لازمه براش یا نه، انجام ندادم(حداکثر 3،4 بارتاحالا) کود هم ک ندادم چون تازه هدیه گرفتم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۰:۴۰:۳۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اسم سم استفاده شده را میفرمایید توی عکس ارسالی اسمش مشخص نیست؟ به گیاهتون چقدر اب میدید؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۳:۱۱

شاهده ترابی زاده

سم Bio Kill هست پشتش هم نوشته ماده موثرش پرمترین هست آبیاری رو هم وقتی که سطح خاک خشک شد، با اسپری آب انجام میدم (آب از زیرگلدونی جاری نمیشه) تقریبا هفته ای دوبار از اب لوله‌ (نه اب تصفیه آشامیدنی) غبارپاشی هم نمیدونستم لازمه براش یا نه، انجام ندادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۳:۲۴:۲۶

کارشناس شماره ۲

برای از بین بردن افت کنه تار عنکبوتی از سم تماسی گوارشی آبامکتین بهتره استفاده کنید. برای جلوگیری از به وجود اومدن این افت هر هفته برگ های گیاه رو با یک دستمال کمی مرطوب پاک کنید. نیاز به غبار پاشی نداره چون باعث ایجاد کپک خاکستری سطح برگ میشه. اگر با یکبار سم پاشی افت از بین نرفت بعد از 10 روز سم پاشی را تکرار کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۴۴:۴۷

شاهده ترابی زاده

آهان ممنونم.. الان کنه ها دیده نمیشن، معنیش این نیست که نابود شدن کامل؟ یعنی دلیل افتادگی برگ ها پاک نکردن سطحشونه؟ و اینکه آیا باید جوری آب بدم که از زیر گلدان جاری بشه؟ آب لوله بهتره استفاده کنم یا آب تصفیه؟ ممنونم از پاسخ گوییتون???

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۵:۳۶:۴۷

کارشناس شماره ۲

بله ممکنه کنه ها دیده نشن ولی بهتره سم پاشی انجام بشه تا مطمئن بشید کامل ازبین رفتن. ابیاری حتما به شکلی باشه که از زیر گلدون خارج بشه این نشونه باز بودن زهکش و سیراب شدن ریشه ها هست. برای ابیاری بهتره از اب جوشیده سرد شده یا اب تصفیه استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۶:۱۰:۰۱

شاهده ترابی زاده

خیلی ممنونم????فقط یه سوال، به جای گل هایی که خشک شدن و ریختن، دیگه گل درنمیاد؟ :(

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۶:۳۶:۵۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ریزش گل در این زمان طبیعی هست برای گیاهتون از کود گلدهی استفاده کنید و نور کافی براش مهیا کنید دوباره شکوفا میشه

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۹:۰۴:۳۱

شاهده ترابی زاده

آهان ممنونم ، استفاده از کودی که گفتید رو چه زمانی انجام بدم؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۵:۵۵

کارشناس شماره ۲

کوددهی را ماهی یکبار در فصل بهار و تابستان با کودهای زیر انجام دهید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۱۴:۱۶:۰۰

شاهده ترابی زاده

سلام، من هنوز سم آبامکتین رو تهیه نکردم، میخواستم ببینم اگر چیز دیگه ای هم لازمه باهم سفارش بدم. این عارضه روی برگ ها ایجاد شده طی هفته گذشته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۱:۱۳:۲۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر این عوارض افت هست که بیشتر شده تا قبل رسیدن سم حتما برگ هارو با محلول رقیق اب و مایع ظرفشویی پاک کنید و برای تقویت گلدهی میتونید ماهی یکبار بهش کود گلدهی هم بدید

کود گل دهی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۵:۰۱

شاهده ترابی زاده

آهان ممنون. ببخشید تفاوت کود هایی که معرفی کردید چیه؟ چون چندکامنت قبل هم کود گلدهی معرفی کردید که مایع هست ظاهرا..

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۸:۳۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم کود npk20_20_20. یک کود کامله که برای همه گیاها پیشنهاد میشه ولی این کود پودری مخصوص گیاهان گلداره برای تحریک گلدهی

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۲۷:۳۵

کارشناس شماره ۲

شما این دوتا رو تهیه کنید

کود NPK 20-20-20 کود گل دهی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۲۸:۱۹

شاهده ترابی زاده

ببخشید ،لطفا لینک سم رو میذارید اینجا، من با اسم آبامکتین چیزی توی فروشگاه پیدا نکردم، بازم ببخشید ??

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۱۳:۳۵:۱۲

کارشناس شماره ۲

سم ابامکتین رو فعلا ما موجود نداریم برای همین لینک و نداشتم خدمتتون از،گل فروشی ها و خدمات کشاورزی های منطقه خودتون میتونید تهیه کنید.

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۴:۰۰

شاهده ترابی زاده

ایمیدا کلوپراید قابل جایگزینی نیست؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۸:۳۸

کارشناس شماره ۲

این سم حشره کش برای کنترل شته ها است بهتره برای کنه از سم اختصاصی کنه کش استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۰:۰۹:۲۳

شاهده ترابی زاده

سلام، من بالاخره این سم آبامکتین رو گیر آوردم ?چه طوری باید مصرف کنم؟ (رقیق کردن، آغشته کردن برگ..؟)

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۱۵:۰۸:۳۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر دستور رقیق کردن روی بسته نوشته شده بسته به کارخونه و شرکت سم میزان رقیق سازی متفاوته طبق دستور گفته شده سم را روی برگ ها اسپری کنید و سم پاشی در فضای باز و همراه ماسک انجام بشه

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۲۳:۲۳:۳۸

شاهده ترابی زاده

نوشته برای مبارزه با مینوز صیفی و سبزی 0.6 لیتر در هکتار و برای مبارزه با کنه زنگ مرکبات 20سی سی سم +250 سی سی روغن در 100 لیتر آب حل و یک نوبت سمپاشی نمیدونم چه طور باید انجام بدم ،روغن منظور چه روغنیه؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۷:۵۹

کارشناس شماره ۲

برای گیاهان زینتی مقدار مجاز سم 50 سی سی از سم در 100 لیتر هست که در یک لیتر میشه 0/5 سی سی از سم در یک لیتر و روغن برای اختلاط بهتر سم هست در مقیاس خانگی روغن واجب نیست اگر هم بخواید اضافه کنید از روغن ولک میتونید استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۵:۴۱:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@