پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اولدوز محمدی

تعداد سوال: ۲

مشکلات بامبو ویژه

تعداد بازدید ۱۹۹

سلام‌ من یک گلدان بامبو دارم که بعد از چند سال قسمتهای جوان گیاه کمرنگ هستن و روی اونها لکه های ایجاد شده ...میشه راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۰:۵۷:۴۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از کود تقویتی براش استفاده میکنید؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۰:۳۶

اولدوز محمدی

خیر متاسفانه نمیدونم چه کودی مناسبترینه

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۲:۲۲:۵۱

کارشناس شماره ۲

بامبو خود مخصوص خودشو داره که هر ۳۰ تا ۴۰ روز یکبار برای تقویتش باید استفاده بشه، به اسم‌کود تقویتی بامبو میتونید خریداری کنید طبق طریقه مصرف روی قطره ازش استفاده کنید و ریشه های گیاهتون رو هم میتونم ببینم؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۳:۰۰:۳۵

اولدوز محمدی

دوماهی یکبار حمومش میدم گلدون و گیاه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۳:۱۰:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله کار بسیار خوبی میکنیئ فقط رشد ریشه که بیش از حد میشه و ریشه های دو ساقه باهم امیخته میشه نیاز به هرس داره و ریشه های پایین تر نیاز هست با قیچی ضدعفونی شده بریده بشه تا دوبارهریشه بزنه و برای تقویت حتما از کود تقویتی بامبو که به شکل قطره هست استفاده کنید البته زیاده روی هم نشه طبق دستور نوشته شده مصرف بشه و اگر گیاهتون نور مستقیم زیاد دریافت میکنه جاشو تغییر بدید به جایی که نور غیر مستقیم بهش برسه

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۲۸:۱۳

اولدوز محمدی

درست متوجه نمیشم چه جوری هرس کنم؟ ممکنه واضحتر بگید تشکر میکنم

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۳۸:۳۸

کارشناس شماره ۲

اگر ریشه ها به این شکل رسید باید ریشه های دو شاخه رو از هم جدا کنید و کمی از قسمت پایین ریشه ببرید که داخل هم گره نخورند از خطی که در عکس دوم فرستادم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۵۲:۵۱

کارشناس شماره ۲

از خط زرد ولی اگر حجم ریشه بالا نیست نیاز به هرس نیست فقط ریشه هارو از هم جدا کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۵۳:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@