پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا شکرالهی

تعداد سوال: ۱

بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۳۰۵

من یک گیاه بنت قنسول رو یک ماه پیش خریدم آیا طبیعیه که ریشه های آین گیاه رو با توری و پارچه تنظیمی بسته اند؟ و اینکه برگهای قرمز گیاه در حال ریزش است خیلی میریزه دمای محیط ۲۵ درجه است آیا ممکنه دما بالا باشه و اگر اینطوره من در خانه چطور میتونیم دمای حدود ۱۹ یا ۲۰ درجه که در سایت به عنوان بهترین دما برای این گیاه عنوان شده مهیا کنیم. آیا میشه از کیسه های یخ استفاده کنم و یا یخچال طبیعی براش درست کنم. ممنون میشم توضیح بدین

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۳:۳۰:۴۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گیاه را ارسال بفرمایید برای تشخیض دقیق تر

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۴:۰۱

سارا شکرالهی

خدمت شما همانطور که میبینین برگهای قرمزش ریخته

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۱۰:۲۵

کارشناس شماره ۲

عکستون ارسال نشد اگر اینجا اپلود نمیشه عکس رو به این شماره واتسپ ارسال بفرمایید 09183161028

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۱۷:۳۲:۱۴

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۲۳:۳۸:۲۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خیر استفاده از یخ یا یخچال طبیعی اصلا پیشنهاد نمیشه بهتره گیاه رو به جای خنک تر منتقل کنید و دفعات ابیاری در دمای بالا بیشتر میشه چون سرعت خشک شدن سطح خاک بالاتر میره ولی دمای 25 درجه مشکلی برای گیاه به وجود نمیاره. گیاهتون با منبع نوری چقدر فاصله داره؟ و اینکه ریزش فقط در برگ های پایینی و پیرتر اتفاق میافته یا در برگ های جوان هم مشاهده میشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۹ ۲۳:۴۴:۲۴

سارا شکرالهی

گیاه در مرز هال و پاسیو قرار داردکه پاسیو آفتابگیر است نور کاملا غیر مستقیم. پاسیو ما نور فیلتر شده داره. یعنی علاوه بر سقف شیشه ای مات پاسیو ما از یک تلق شیشه ای هم استفاده کردیم که هم گرما از بیرون منتقل نشه هم نور بیشتر فیلتر شده باشه(ما ساکن اهوازیم و نور آفتاب در اینجا شدید است برای همین نور پاسیو رو فیلتر کردیم). من گیاه رو در مرز پاسیو و هال که هوا در دمای ۲۵ درجه است و نور مناسبی داره قرار دادم. اما با توجه به اینکه اغلب گل فروشی‌ها معتقد بودند این گیاه دوام نمیاره و هوای خیلی خنک میخواد من فکر کردم شاید برای همین برگها ریخته است. در مورد ریزش برگها برگهای قرمز گیاه نه تنها برگهای قدیمی حتی برگهای جوان قرمز نیز میریزند. چون یک ماه از خریدش میگذره نمیتونم بگم برای عادت کردن به محیطه چون سه روزه که اینطور شده. در تصویر مشخص است. حتی از صبح تا الان بازم کلی برگ ریخته.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۰:۱۴:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله نور گیاهتون با توجه به چیزی که گفتید مناسبه چون نور کم خودش باعث تغییر رنگ قرمز و ریزش برگ ها میشه. رطوبت محیط به چه شکل هست؟ با توجه به اینکه اهواز هستید و دما بالا هست حتما به ابیاری گیاه دقت کنید هرزمان سطح خاک به عمق 2 سانت خشک بود ابیاری کنید و برای تامین رطوبتش میتونید در زیر گلدونی جزیره درست کنید. و یک نکته دیگه من متوجه نشدم در قسمت اول از بستن ریشه با پارچه یا توری گفتید یعنی ریشه ها زیر خاک با پارچه بسته شده؟ علت اینکار رو توضیح ندادن؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۲:۱۶:۰۹

سارا شکرالهی

بله من تا چند سانت زیر خاک تست میکنم اگر خشک بو آب میدم و زهکشی عالی هم داره یعنی فوری اب تخلیه میشه و اتفاقا جزیره هم براش درس کردم اما به اندازه زیر گلدانی شاید کوچک باشد نمیدونمدر مورد پارچه هم نمیدونم یه چیزی شبیه تنظیف فکر کنم دور ریشه گیاه پیچیده شده چون من در محل انتهای ساقه اونو لبه آنرا میبینم چون کمی از خاک زده بیرون. در کامنت دوستان دیدم یه نفر دیگه هم به این نکته اشاره کرده بود.که ریشه گیاهشون بسته شده. تا الان بد نبود یکدفعه سه روزه حالش بد شده

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۲:۴۶:۲۱

کارشناس شماره ۲

پشت برگ ها لکه های قهوه ای برجسته یا تار عنکبوت مشاهده نمیکنید؟ از نظر افت و بیماری بررسی کنید و اطلاع دهید. اگر علایمی وجود نداشت با تنظیم شرایط دمایی و رطوبتی گیاهتون بهتر میشه .

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۶:۱۲:۵۴

سارا شکرالهی

ممنون از صبر و حوصله در پاسخگوییتان. خیر هیچ علائم بیماری یا آفت وجود ندارد.امیدوارم بهتر شود. متشکرم

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۸:۲۷:۵۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از شما برای همراهی تون.

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۰:۰۱:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@