پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحر یوسفی

تعداد سوال: ۱

ایجاد شدن حالت پوسیدگی روی برگ بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۳۷۹

سلام ، روی برگ بنجامین من یه جور حالت سوختگی و پوسیدگی ایجاد شده که تعدادشون داره بیشتر هم میشه ، نمیدونم قارچه یا رطوبت گیاه کمه ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۰:۳۵:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر یک عکس کلی از گیاهتون هم میفرستید؟ و اینکه پشت برگ ها علایمی از حشره مثل تار عنکبوت یا برجستگی سفید و قهوه ای میبینید؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۰:۰۰:۰۱

سحر یوسفی

سلام ، پشت بعضی از برگا یه نقطه قهوه‌ای رنگ هست که عکسشو میفرستم براتون اما تارعنکبوت یا برجستگی سفید ندارن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۵:۱۰:۱۹

سحر یوسفی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۵:۱۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

روی لکه ها دست بکشید ایا با کشیدن دست پاک میشه و نرم هست؟ یا سفت و چسبیده به گیه هست؟ بنجامین به طور کلی هم گیاه رطوبت دوستی هست و برای تامین رطوبت می تونید از ساخت جزیره زیر گلدون استفاده کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۲۳:۲۶:۴۴

سحر یوسفی

لکه ها سفت هستن و پاک نمیشن ، اما امروز که دقت کردم چنتا تار عنکبوت که از اینور گلدون تا اونور کشیده شده بود دیدم البته همین امروز جزیره ام براش درست کردم رو برگا اب اسپری نکردم چون نمیدونم قارچ گرفته یا نه

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۴:۵۴:۳۲

کارشناس شماره ۲

بله اگر تار عنکبوت دیدید مطمئن شدم به خسارت آفت . گیاه شما دچار کنه تار عنکبوتی شده برای درمان از سم کنه کش آبامکتین استفاده کنید هم سطح برگ ها هم در خاک اسپری کنید. سم پاشی در فضای باز و همراه دستکش و ماسک انجام بشه. 10 روز بعد از کنه کش برای جلوگیری از بیماری قارچی می تونید س مانکوزب رو به برگ ها و خاک اسپری کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۹:۰۷:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@