پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شاهده ترابی زاده

تعداد سوال: ۶

خشک شدن و پاره شدن برگ های پپرومیا کاپراتا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۸

این گلدون رو من دوماهه ک هدیه گرفتم گاهی اوقات برگ هاش شل میشدن و می افتادن الان برگ ریزی ش کمتر شده ولی برگ های کوچیکی ک درمیان همون پایین خشک و کنده می‌شن، نوک برگ های بزرگتر بالایی هم حالت جویدگی و پارگی داره و بعد حالت خشکی و سوختگی داره آبیاری رو هر وقت که سطح گیاه خشک بشه انجام میدم با اسپری و سعی میکنم جوری نباشه که از زیرش جاری بشه ..نمیدونم درسته این کار‌؟ آب لوله تصفیه نشده هست چندبار جاشو عوض کردم از جلوی پنجره برداشتم گفتم شاید به خاطرگرما و نوره، اما بعد دوباره گذاشتم جلوی پنجره جنوبی دمای خونه 27 درجه غبارپاشی هم چندبار انجام دادم خیلی سرحال و پررنگ شد، اما یه جا خوندم ممکنه با این کار قارچ بزنه گیاه دیگه انجام ندادم ممنونم میشم راهنمایی کنید مشکل چیه و چه کاری باید انجام بدم 🙏🏻

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۵:۴۴:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار آب میدید؟ پشت برگ ها تار عنکبوت میبینید؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۰۹:۵۹:۰۶

شاهده ترابی زاده

نه تار عنکبوت وجود نداره، ولی لکه های قهوه ای و سوختگی هستن هفته ای دو تا سه بار با اسپری آب سطح خاک رو خیس میکنم، که از زیرش جاری نشه من نمیدونم آیا جاری شدن آب از زیرگلدانی خوبه یا نه؟ چون همیشه باعث نشست خاک گلدون میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۶:۲۲:۱۴

شاهده ترابی زاده

ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم، گیاه دیفن باخیا هم حالت های خشکی روی برگش داره ولی مدلش با این فرق میکنه، ممنون میشم درباره این هم راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۶:۳۲:۳۳

کارشناس شماره ۲

خارج شدن چند قطره اب از زیر گلدون نشون دهنده اینه که گیاه شما سیراب شده و سوراخ زهکش باز هست و مانع از باتلاقی شدن خاک انتهای گلدون میشه پس لازمه که بعد از هر ابیاری چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه. در رابطه با این دو گیاه ایا کنار هم قرار دارند؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۹:۰۹:۰۴

شاهده ترابی زاده

بله همه گیاه ها کنار هم هستند به خاطر استفاده از نور

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۱۳:۴۶:۲۸

کارشناس شماره ۲

گیاهتون بدلیل بسته بودن سوراخ زهکش دچار بیماری قارچی شده زمانی که زهکش بسته باشه خاک باتلاقی شده و ریشه ها دچار پوسیدگی و لکه برگی میشه. حتما زهکش را باز کنید و فعلا غبار پاشی را متوقف کنید. غبار پاشی از فاصله نزدیک و باقی ماندن اب سطح برگ ها هم بیماری قارچی را تشدید می کند. بهتره برای تامین رطوبت از روش ساخت جزیره در زیر گلدون استفاده کنید. از طرفی جویدگی کنار برگ های هر دو گلدون بدلیل وجود آفت هست یک بعد از استفاده از سم قاچکش برای هر دو گیاه از حشره کش استفاده کنید و این دو گلدون رو از بقیه گیاهان جدا کنید چون بیماری و افت میتونه مسری باشه و به بقیه گیاهان هم اسیب بزنه. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۱۴:۴۰:۳۱

شاهده ترابی زاده

آیا میتونم از این سم هایی که گفتید برای این کراسولای نقره ای هم استفاده کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۱:۱۷:۵۵

شاهده ترابی زاده

و این که شرایط نگهداری ش بد بود(آب کم، وزش مستقیم باد سرد، عدم نور مستقیم) برگ هاش چروک شده، آب بیشتری بدم و جلوی پنجره باشه کافیه؟ یا باید بعد از ظهر ها توی هوای آزاد بالکن هم باشه؟ و این ها نمیدونم جوونه هستند یا آفت؟ ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۱:۲۰:۴۰

کارشناس شماره ۲

ببینید میتونید همن سم رو یکبار به گیاهان دیکه که هم اسپری کنید که کمک به پیشگیری از افت میکنه ولی اگر حشره مثل برجستگی قهوه ای ،تار عنکبوت یا پوشش پودری سفید دیدید سم پاشی رو ۱۰ روز بعد هم تکرار کنید و برای احیا گیاهتون ابیاری سو منظم کنید نور غیر مستقیم خوب نیاز داره و تهویه خوب اون چیزی که توی عکس پایین مشخصه به‍ نظر جوونه میاد اگر افت باشه با کشیدن دست پاک میشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۸:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@