پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

سفید و نرم شدن گیاه ویژه

تعداد بازدید ۴۷۸

سلام و وقت بخیر. این گیاه رو 6 فروردین گلدونش رو عوض کردیم و بهش آب ندادیم تا 27 بهش مقداری آب دادم. نورش خیلی خوبه و در بعضی ساعات هم آفتاب میگیره از پشت پنجره با فاصله حدودا دومتر. الان مقداری نرم شده، روش سفید و خشکی شده و پشتش هم قرمز شده. برای رفع مشکلش چه باید کرد؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۳:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .از چه خاکی استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۱:۰۶:۳۴

کاربر

وقتتون بخیر. واقعیتش یکی از اعضای خانواده دور از چشم من گلدونشو عوض کرده و الان هم متاسفانه درست توضیح نمیده که چیکار کرده همینجوری میگه خاک باغچه ست. ( نمیدونم واقعا چقدر صحت داشته باشه)

۱۴۰۰-۰۲-۰۱ ۱۱:۱۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

اگر خاک زهکشی خوبی داشته باشه همون خوبه و نیازی به تعویض خاک نیست برگهای آسیب دیده دیگه ترمیم نمیشن اما میتونید از اونها بعنوان قلمه استفاده کنید البته اول بزارید گیاه کمی بزرگتر بشه بعد اینکار را انجام بدید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد

۱۴۰۰-۰۲-۰۱ ۲۳:۴۶:۲۸

کاربر

جسارتا راهی برای تشخیص خاکش نیست؟؟ البته تو گلدان قبلیش که بود خوب بود با اینکه به نظر میومد گلدانش کوچک بود اما فکر میکنم خاکش مناسب بود چون مشکلی نداشت. میشه دوباره به گلدان قبلی انتقالش داد؟ آخه از وقتی گلدانش عوض شده روز به روز داره بدتر میشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۰:۳۰:۳۷

کارشناس شماره ۱

بله اگر فکر میکنید که خاک گلدان مناسب نیست میتونید به گلدان قبلی منتقل کنید .خاک گلدان بهتره خاک کاکتوس باشه و کوکوپیت و پرلیت هم نداشته باشد . گلدان را در بیرون منزل و در مکانی خنک و نیمسایه نگهدارید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۱:۵۹:۵۶

کاربر

ممنونم از توضیحاتتون، جسارتا چند مدت دیگه میتونه برای قلمه زدن ازش استفاده کنم؟ (چون گفتید برای قلمه زدن باید بزرگتر بشه) و اینکه به چه طریق باید این کار رو انجام بدم؟ (قلمه زدن بلد نیستم) و سوال آخرم اینکه این نوع خاک رو تو سایتتون دارید برای خرید یا باید از بیرون تهیه کنم؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۱۰:۴۴:۳۵

کارشناس شماره ۱

به قسمت ملزومات سایت میتونید مراجعه کنید اگر خاک ساکولنت یا کاکتوس موجود بود میتونید سفارش بدید . برای قلمه زدن کافیه برگها رو به آرومی از ساقه جدا کنید و برگ را روی خاک قرار بدید و هراز گاهی به خاک با اسپری کردن رطوبت بدید به مرور ته برگ ریشه میزنه و بعدش هم جوانه ها روی قلمه ظاهر میشن ، به مرور که گیاهچه بزرگتر بشه ، برگی که قلمه بود از بین میره .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۲۰:۴۸:۲۴

کاربر

ممنون بابت توضیحاتتون، فرمودید باید بزرگتر بشه و بعد برای قلمه زدن ازش استفاده کنم، چند مدت دیگه به اندازه کافی بزرگ شده و مناسب قلمه زدن هست؟ یک ماه دیگه خوبه؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۱:۲۳:۰۶

کارشناس شماره ۱

ببینید الانم میتونید برگها رو جدا کنید اما چون تجربه ای در اینکار ندارید ممکنه برگها به درستی جدا نشوند .یهتره پاییز اینکار رو انجام بدید چون هم زمان خوبیه از نظر دما و هم گیاه به اندازه ی کافی رشد کرده .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۰:۲۰:۱۰

کاربر

سلام و عرض ادب. این گیاه رو من در اردیبهشت خاک کاکتوس براش خریدم و خاکش رو عوض کردم، هفته ای یه بار آب تصفیه بهش دادم و پشت پنجره با نور خوب قرار داره، الان برگهای پایینیش نرم و شل شدن و رنگشون از سبز داره به سمت زرد و قهوه ای میره و از قسمت ساقه کاملا قهوه ای و سست شده، باید چکار کرد؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۱:۰۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . در چه اوقاتی از روز بهش آب میدید و چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۷:۱۵

کاربر

حدودا بین ساعت 12 تا 3 بعد از ظهر بهش آب میدادم، حدود 3تا5 قاشق غذاخوری، فکر میکنم زیادی بوده این مقدار آب...

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۲:۱۰:۳۰

کارشناس شماره ۱

گیاه شما بعلت آب دادن در اوج گرما , دچار پختگی شده .بهتره آبیاری در اوقات خنک روز انجام بشه .برگهای نرم شده را جدا کنید و اگر ساقه هم دچار نرم شدگی و تغییر رنگ باشه , باید از قسمت سالم گیاه قلمه بگیرید و دوباره ریشه دار کنید .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۲:۱۸:۰۲

کاربر

اینجوری قلمه زدن درسته؟؟؟ فقط نورش چجوری باشه؟ چقدر به چقدر آب بهش بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۱۸:۵۰

کارشناس شماره ۲

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۳:۳۸:۵۹

کاربر

ببخشید، من این رو صبح و عصر و شب آب اسپری کردم دو روزه، پشت پنجره ست، آفتاب بهش نمیخوره اما نور هست، چرا اینجوری شد؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۱:۴۴:۳۰

کارشناس شماره ۲

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۳:۳۸:۲۱

کاربر

ببخشید این رو من حدود دو سه هفته ست، گذاشتم برای قلمه زدن، روزی دو نوبت، صبح و شب بهش آب اسپری کردم. پشت پنجره ست وهوای آزاد هم بهش میخوره، خاکشم خاک کاکتوسه. الان ریشه که نزده هیچ، روش نقطه های سفید ایجاد شده. کل گیاه نابود شده و فقط همین یه برگ ازش مونده. پاسخ سوال قبلیم رو هم نمیتونم ببینم، نیومده برام...

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۹:۱۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

ته قلمه تون در حال سیاه شدنه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۵۳:۰۷

کاربر

بله، و داره بزرگ تر میشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

در حال پوسیدن هستش اسپری کردن یکبار انهم فقط برروی خاک کافی هستش و انگار این قلمه رو خوب از گیاه جدا نکردید و تهش کمی کنده شده درسته ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۹:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@