پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نرگس رضوانی

تعداد سوال: ۱

لکه های خشک روی برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۸۲۹

سلام وقت بخیر حدود دوماه گلدان سانسوریا دارم ولی رشد برگی نداشته حتی پاجوش هم نزده،چکاری باید بکنم درضمن روی برگهای گیاه لکه های خشک ایجاد شده کمی هم برگهاتاب خورده لطفا راهنمایی کنید اگر نیاز به سم یا کود دارد نام ان را ذکر کنیدممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۱ ۱۴:۰۸:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بله گیاهتون آفت داره و بهتره با سم حشره کش سوین یا دیازینون یا کنفیدور سمپاشی شود .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . اما در مورد رشد نکردن گیاه : عوامل مختلفی مانند خاک نامناسب و کمبود مواد غذایی و آبیاری نامنظم و ناکافی و بزرگ بودن گلدان , میتواند باعث متوقف شدن رشد گیاه شود که با برطرف کردن این موانع میتوانید به رشد دوباره گیاه کمک نمایید .البته به این عوامل باید کوددهی زیاد و وجود آفت را نیز اضافه کرد. اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۰:۰۲:۲۹

نرگس رضوانی

مجددا سلام ،ممنون از راهنمایی شما البته گلدان بزرگ نیست و ابیاری گیاه هم قبلا ۱۰ روز یکبار بوده ولی باتوجه به کامنتها هفته ای یکبار شده ،افتی هم درون خاک مشاهده نکردم تاحالاهم نه کود دادم نه سمپاشی (جهت اطلاع) برای کود دهی چکار کنم میتونم همزمان هم سمپاشی کنم وهم کود بدم چند بار ،درضمن برگهای آسیب دیده مشکلی برای رشد گیاه ایجاد نمیکنه واینکه آیا نور کم باعث ایجاد این لکه ها میشه ممنون از لطف شماوصبوریتون درپاسخ

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۰:۵۵:۳۶

کارشناس شماره ۱

بله دو سه روز بعد از سمپاشی میتونید کوددهی رو شروع کنید .هر دو هفته یکبار همزمان با آبیاری به گیاه کود بدید .بعضی افات قابل مشاهده با چشم غیرمسلح نیستند مثل لارو بعضی حشرات یا تریپس که خیلی ریز هستش و به سختیمیشه اونرو دید .این آفات باسمپاشی برطرف میشن .بهتره سمپاشی را در دو نوبت با فاصله ی دو هفتهانجام بدید و دیگه سمپاشی نکنید . خیر برگ آسیب دیده مشکلی برای رشد گیاه ایجاد نمیکند .نور کم باعث بروز این لکه ها نمیشود .نور کم باعث ضعیف شدن برگها ، کند شدن رشد و تغییر رنگ برگها میشود . اگر گلدان بزرگ نیست نیازی به تعویض گلدان نیست .

۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۱۹:۲۸:۰۳

نرگس رضوانی

سلام وقت بخیر ۱_من برای گیاهم سم مالاتیون تهیه کردم روی دستور نوشته ۱۰ سی سی در۱لیتر اب حالا چه مقدارازآنرا بایدسمپاشی کنم به خاک هم باید بپاشم ۲_ گفته بودید به فاصله ۲هفته ای یعنی ۲هفته از نوبت اول بگذره هفته سوم نوبت بعدی را بزنم ممنون از راهنماییتون طاعات قبول

۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۱۱:۱۳:۴۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر طاعاتتون قبول .یک قاشق چایخوری از سم را در یک لیتر اب حل کنید و برروی گیاه و خاک اسپری کنید . دو هفته بعد یعنی ۱۴ روز از سمپاشی اول گذشت میتونید نوبت دوم را انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۰:۳۳:۵۶

نرگس رضوانی

سلام میخواستم در مورد ایندو گیاه که عکسشو میفرستم سوال کنم چرا برگهای گیاه کالانکولاوساقه های ان ریزوباریک شده کود دادم ودر حیاط خلوت نگه داری میکنم البته با ایرانت پوشیده هست ولی نور داره الووراهم رشدی نداردو برگهایش باریک مانده چکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۱:۵۵

نرگس رضوانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۸:۲۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر تصا‌ویر ارسال نشده

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۹:۲۷:۱۳

نرگس رضوانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۱:۱۷

کارشناس شماره ۱

متاسفانه باز هم تصویر اپلود نشده لطفا تصاویر را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا براتون در سایت اپلود کنیم .

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۲:۲۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

هم کالانکوئه و هم آلوئه ورا به نور بیشتری نیاز دارند . خاک الوئه ورا بهتره مقداری ماسه داشته باشه .گاهی اوقات کوددهی بیش از نیاز گیاه هم باعث ضعیف شدن گیاه و یا توقف رشد میشه .بهتره مدتی کوددهی را قطع و گلدانها را به مکانی با نور بیشتر منتقل کنید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۱ ۲۲:۵۳:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@