پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا عرب

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۳۷۵۹

سلام من یک گیاه بابا آدم دو هفته پیش خریدم .در این مدت یک برگ به آن اضافه شده اما دو برگ دیگر خشک شده اند .لطفا راهنمایی بفرمایید؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۱ ۱۷:۲۳:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اگر گیاه در حال رشد است و سرحال است و برگهای زیرین به تناوب و بصورت آهسته زرد میشوند امری طبیعی است چون در نهایت گیاه بابا آدم به گیاهی تنه دار و ساقه دار تبدیل میشود . اما اگر روند زرد شدن برگها سرعت زیادی داره بهتره زهکش را بررسی کنید و ببینید بازه با خیر ؟ اگر آب اضافی از زهکش به راحتی خارج میشه بهتره کمی آبیاری را کنترل کنید .در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۰:۱۲:۰۸

مهسا عرب

در دوهفته دو برگ زرد شده راستش نمیدونم سرعت از بین رفتن برگ ها زیاد هستش یا نرمال به من گفتن که هفته ای یکبار و اگر داخل منزل خیلی گرم هستش ۵ روز یک بار گیاه رو آب بدم در هر بار حدودا فکر میکنم ۴ لیوان به گیاه آب دادم و یک روز در میان غبار پاشی انجام دادم وضعیت باقی برگ ها ظاهرا خوب هستش ولی مطمئن نیستم که خوب باقی بمونن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۰:۴۴:۲۲

کارشناس شماره ۱

ایا در زمان آبیاری آب اضافی از ته گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۰۲:۰۶:۱۷

مهسا عرب

بله

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۱۱:۳۸:۲۵

کارشناس شماره ۱

مدتی ابیاری رو زمانی انجام بدید که مقداری از خاک گلدان خشک شده باشه . اب جمع شده در زیرگلدانی را همیشه خالی کنید .در این مدت که آبیاری را به اینصورت انجام میدید ببینید که برگها دوباره زرد میشوند یا خیر ؟ البته اگر خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت باشه باید خاک تعویض بشه چون این خاک برای باباآدم مناسب نیست .

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۰۰:۰۸:۱۲

مهسا عرب

با سلام مجدد من امروز گیاه رو از خاک در آوردم چون یک برگ دیگر هم زرد شد و از بین رفت انتهای گلدان چندین کرم خاکی وجود داشت و با اینکه ۸ روز بود به گلدان آب نداده بودم خاک نمناک بود هم گلدان و هم خاک گلدان را عوض کردم خاک مخلوط خاک برگ و یک خاک سبک دیگر که پرلیت قاطی آن بود دیگر اینکه برگ ها از هم دور شدند لطفا راهنمایی بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۸:۲۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . باباآدم نباید خاکش خیلی سبک باشه . بهتره خاکش بافت متوسطی داشته باشه . خیس بودن خاک ته گلدان نشان دهنده ی این بود که آبیاری بیش از اندازه انجام میشده و فاصله ی بین دو آبیاری کم بوده . بهترین خاک برای باباآدم ترکیبی از خاکبرگ پوسیده و خاک باغچه و کود دامی کاملا پوسیده یا ورمی کمپوست و ماسه به نسبت مساوی هستش . با توجه به اینکه خاک را تازه تعویض کرده اید سعی کنید فعلا بهتره تا سرحال شدن گیاه اقدامی انجام ندید و فقط با آبیاری منظم و کنترل شده ازش مراقبت کنید .اگر احساس کردید که وضعیت گیاه در حال وخیم شدن هستش از خاک درش بیارید و مدتی آنرا در آب نگه دارید تا سرحال شود .

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۲:۳۸:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@