پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آتنا شمس

تعداد سوال: ۱

ازبین رفتن بونسای و یوکا ویژه

تعداد بازدید ۵۵۵

سلام من یه بن سای رو دوماه پیش هدیه گرفتم، برگهاش شروع کرد به ریختن، برگها نوچ و چسبناک میشن و ریزش دارن، اوایل برگ جدید میداد، الان دیگه خیلیییی کم. یکی گفت قارچ کش بزن زدم بدتر شد که بهتر نشد، بعدش بردمش گیاهپزشک گفتن هیومیک اسید بده، دادم تغییر نکرد، چکارکنم حالش خوب شه؟ هفته ای یکبار آب میدادم، پشت پنجره شمالی هم هست یه گلدون یوکا هم دارم که لای برگهاش از روزیکه خریدیم حالت کپک سفید رنگ بود که مثل گرده بود بعد چندوقت برگها شروع کردن به کمرنگ شدن و بد حالت شدن، گوشه یکی از برگها هم لک افتاده و خورده شده، نمیدونم چکارکنم، رنگ برگهاش خیلی بیحال شده. پشت پنجره شمالیه و 10 روز یه بار هروقت خاک خشک بود آبش دادم.

۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۱۶:۴۶:۰۷

آتنا شمس

عکس گلهارو یادم رفته بود بزارم براتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۱۶:۴۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .چسبناک شدن برگهای بونسای بعلت آفت شته است که باید با سموم حشره کش سمپاشی انجام بشه نه قارچ کش ، سمومی مانند دیازینون یا سوین مناسب هستند .بونسای فیکوس به نور زیاد نیاز داره ، افراط و تفریط در آبیاری و نور کم محیط و وجود آفت از دلایل ریزش برگها و ضعیف شدن گیاه است .ابیاری همزمان با خشکی خاک بسیار کار درستی است اما سعی کنید در هر نوبت آبیاری گیاه را سیرآب کنید .گلدان باید نزدیک پنجره ی نورگیر قرار داشته باشد و گاهی اوقات برای تهویه ی هوای محیط پنجره را باز کنید . یوکا گیاهی بیرونی است و بهتره آنرا به تراس و مکانی نیمسایه منتقل کنید .لطفا سوالتون در مورد یوکا را در تالار مربوطه مطرح نمایید این تالار مربوط به گیاه بونسای است از همکاریتون سپاسگزاریم . اگر سوال دیگه ای راجع به بونسای دارید در خدمتتونم در مورد یوکا

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۰۰:۲۰:۲۵

آتنا شمس

ممنونم از راهنمایی خوبتون، ببخشید الان هر دوتا سمی که عکسش رو گذاشتین رو تهیه کنم و به بن سای بزنم؟ من کودک نوپا دارم بعد از سم پاشی گلدون تو محیط منزل باشه خطری نداره؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۰۱:۵۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

یکی از سمها رو تهیه کنید کافیه . بهتره سمپاشی را در خارج منزل و در مکانی سایه انجام بدید . بعد از یک روز میتونید گیاه رو به داخل بیارید ولی در دسترس کودک قرار ندید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۰:۳۰:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@