پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عرفان

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ های دراسنا پرچمی ویژه

تعداد بازدید ۱۵۹۹

سلام تقریبا یه هفته میشه که این گیاه رو خریدیم و گذاشتیمشون پیش بقیه گیاه های که تا الان داشتیم و اون قسمت نور غیرمستقیم خوبی تابیده میشه ، ولی برگ های دراسنا پرچمی کم کم دارن زرد میشن ، یه بار یه سری برگ های زرد رو چیدیم ولی بازم برگهای دیگه زرد شدن ، توی این مدتی که اوردیمش دو روز بعدش بهش آب دادیم (1 لیتر) به همراه هموئیک اسید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۲ ۱۹:۵۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . معمولا زرد شدن برگها بعلت افراط و تفریط در آبیاری یا تهویه ی نامناسب و قرار داشتن گیاه در محیطی با هوای مانده و دم کرده یا نوسان دمای محیط ایجاد میشود استفاده از هیومیک اسید و یا کود در بدو ورود به منزل کار درستی نیست و بهتره به گیاه یکماه بعد از ورود به منزل( در صورت نیاز ) کودداده شود . لطفا بفرمایید بعد از آبیاری آب از زیر گلدان خارج شد و آیا اب به راحتی در خاک گلدان نفوذ کرد ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۰۰:۲۹:۴۶

عرفان

نوع گلدونش طوری هست که خودش زیر گلدونی داره و بسته هست ، ولی اگه نیازه چک میکنم که آب رد میشه یا نه ، توی این یه هفته من فقط یکبار (یک لیتر آب که توش هیومیک اسید بود پاش ریختم) این هیومیک اسید هم بخاطر این ریختم که از جایی که خریدیم گفت وقتی گلدون گیاه عوض میشه و جاش کلا عوض میشه باید هیومیک اسید بهش بدیم تا این تغییر رو راحت و سریعتر بپذیره ، آب هم که وقتی ریختم واسش به سختی رفت پایین و روی سطح خاک مونده بود اما آروم آروم رفت پایین ولی به خاطر نوع گلدونش نمیتونستم ببینم که رفته پایین یا نه ، ولی بخاطر حجم خاک و گلدون حدس میزنم 1 لیتر واسش کم باشه اگه نیازه که عکس بگیرم از گلدون و گیاه

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۰۰:۴۱:۵۶

کارشناس شماره ۱

دیگه بهش هیومیک اسید ندید . اگه زیرگلدانی به گلدان کیپ باشه باید با ریختن سنگریزه در زیرگلدانی بین ته گلدان و زیرگلدانی فاصله ایجاد کنید در غیر اینصورت به مرور ریشه دچار پوسیدگی میشه .با اینکار میتونید خارج شدن آب از ته گلدان را هم چک کنید

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۳:۰۲:۲۳

عرفان

نه زیر گلدونی یه طورایی قالب خود گلدون هست ولی بهش چسبیده نیست و فاصله داره ؛ جداش کردم که توی عکس مشخص باشه الان امتحان کردم بعد از ریختن 1.5 لیتر آب ، آب از گلدون بیرون نزد ولی بعد اینکه یه 1 لیتری آب دیگه ریختم آب شروع کرد از منافذ زیر گلدون خارج شدن و سرواخ های زیر گلدون اوکی هستن واسه هیومیک اسید هم حتما دیگه نمیریزیم ، ولی حدس من اینه که توی این یک هفته فقط یک لیتر آب بهش داده بودم این مقدار آب کم بوده واسه این حجم از خاک و ریشه ( بطری 1.5 لیتری آب رو کنار گلدون گذاشتم تا حجم و اندازه گلدون و خاک دستتون بیاد)

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۴:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

چون جنس گلدان پلیمری هستش و از این به بعد باید گیاه را سیرآب کنید ، مراقب باشید که حتما بین دو آبیاری مقداری از خاک گلدان خشک شود چون این جنس گلدانها رطوبت در عمق را زیاد نگه میدارند بهتره زیرگلدانی را همیشه از آب اضافی خالی کنید .این مقدار آبیاری مناسب برای فصول گرم هستش و در فصول سرد که رشد گیاه کمتر میشه بهتره مقدار آبی که در گلدان میریزید را هم کمتر کنید . برای تقویت دراسنا میتوانید از کود سه بیست استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۲۳:۴۵:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@