پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مینا امیری

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر ویژه

تعداد بازدید ۳۳۴

من سه تا گیاه بن سای دارم . یکی شون دیگه انگار جون نداره . انقده بهش رسیدم ولی انگار نه انگار . همه راه ها رو انجام دادم ولی حالش خوب نمیشه . الان اوردم رو سرش یه نایلون نازک کشیدم . زیرش هم سنگ گذاشتم . روی سنگ ها روکه توی زیر گلدونی هستن پر آب کردم و داخل نایلون رو با آب اسپری میکنم ولی گلم درست نمیشه 😔 علاوه بر اون این یکی که نژادش با اون فرق داره هم الان سه روزه داره برگاش زرد میشه و می ریزه . لطفا کمکم کنین . اینا هدیه همسرم هستن و خیلی دوسشون دارم . عکسا رو براتون میفرستم . توی عکسا فاصله شون تا پنجره هم مشخصه ولی پرده ها همیشه مثل عکس کشیده هستن و چون خونه شمالی هستش و نورگیر من اصلا پرده رو کنار نمیزنم و اینا نورگیری شون از پشت پرده هستش . ممنون ازتون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۸:۴۸:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .یکی از مهمترین عوامل ریزش برگهای بونسای نورِ کمِ محیط و افراط و تفریط در آبیاری است .نوری که از پشت پرده به گیاه میرسه خیلی کم هستش و بهتره حداقل نیمی از روز پرده را کنار بزنید تا گیاه نورِ کافی دریافت کنه .کاور روی گیاه را هم بردارید زیرا میتونه عاملی برای شیوع بیماری قارچی شود . آبیاری را زمانی که خاک گلدان کمی خشک است بصورت کامل انجام بدید به اندازه ای که اب اضافی از زهکش ته گلدان خارج شود .میتونید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه بونسای تون با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید .متشکرم

۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۰۰:۰۴:۵۷

مینا امیری

سپاسگذارم از راهنمایی تون من دستور شما رو انجام دادم ولی امروزم دوباره ۲،۳ تا از اون برگ های باقی مونده اش ریخت الان عکسش رو میفرستم براتون ممنون میشم یک بار دیگه بررسی کنین و کمکم کنین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .پنجره در چه جهتی قرار داره آیا نور ی که از پنجره رد میشه روی برگها میتابه ؟ قسمت قرمز ریشه , که علامت زدم اگر چروک شده و حالت پوک داشته باشه گیاه از بین میره اما در غیر اینصورت میتوانید گیاه را هرس کرده و وادار به جوانه زایی نمایید خطوط سبز , محل هرس کردن گیاه هستش .

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۰۰:۳۵

کارشناس شماره ۱

عکس

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۱۱:۰۷:۳۰

مینا امیری

سلام مجدد وقت بخیر ممنون از پاسخ گوییتون بله از پشت شیشه بهشون نور میخوره و خونه ما شمالی هستش تنه اش خیلی سفته حالت چروکی داره ولی حالت پوسیدگی نه و سوالم اینه الان چند تا جوونه ریز زده روی شاخه ها اگه خراب شده باشه بازم جوونه ها رو میزنه برای برگ یا نه ؟ و اینکه من هرسش کنم اون جوونه ها از بین میره اشکالی نداره که ؟ هرسش کنم یا نه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

عرض ادب . اگر جوانه ها در وسط ساقه دراومدن میتونید ساقه را از بالای جوانه قطع کنید تا جوانه روی گیاه باقی بمونه .هر چه نور بیشتر ی به گیاه برسونید سرعت رشد جوانه ها بیشتر میشه .

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۷:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@