پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

mohadese

تعداد سوال: ۱

بیماری نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۳۴۵

سلام وقتتون بخیر. به نخل ماداگاسکار دارم. بعد از یه مدت متوجه شدم اصلا رشد نمیکنه و برگاش فوری میوفتن. بعدش فهمیدم که وقتی من نبودم یه نفر اومده و سر خود خاک و گلدونش رو عوض کرده و مادرم هم بدون اینکه بدونم دو روز یکبار به مقدار کم بهش آب داده. دیروز خودم دست بکار شدم گلدون و خاکش رو عوض کردم موقع عوض کردن متوجه شدم که قسمتی از نخل که چسبیده به ریشه قهوه ای شده و شل شده انگار که توش آب افتاده حالا نمیدونم باید چیکار کنم.

۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۱۵:۴۰:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه و قسمت سیاه شده را ارسال نمایید متشکرم ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۱:۱۱:۲۳

mohadese

نمیدونم چرا از پایین نرم شده انگار آب جمع شده توش برگاش سیاه میشه و میریزه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۲۰:۵۰:۳۳

کارشناس شماره ۱

متاسفانه گیاه در معرض پوسیدگی قرار داره .بهتره از خاک درش بیارید و قسمتهای پوسیده را جدا کنید و چند روز گیاه را در جایی خشک و خنک قرار بدید تا تهش خشک بشه .و بعد دوباره در خاک کاکتوس با زهکشی بالا بکارید و آبیاری را کم انجام بدید تا ریشه دار بشه .اگر آوند گیاه بعد از خشک شدن ، سیاه نشه احتمال ریشه زایی مجدد وجود دارد .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۰:۳۲:۰۸

mohadese

ولی از بالا داره رشد میکنه تنه گیاه. و اینکه دلیل این پوسیدگی چی هستش

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

افراط در آبیاری یا رطوبت بالای محیط . اگر گیاه از بالا در حال رشد هستش میتونید با کنترل آبیاری و قرار دادن گیاه در معرض هوای تازه از پیشرفت بیماری جلوگیری کنید .بهتره مدتی صبر کنید و اگر متوجه شدید که قسمت پوسیده شده در حال پیشروی هستش انتهای ساقه که پوسیده شده را قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۱۸:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@