پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

لیلا شامی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگهای کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۲۳۵۴

سلام و خسته نباشی دو سه روزه که متوجه شدم برگهای کاج مطبق داره خشک میشه هر روز بیشتر میشه سبز هست ولی خشک میشه دست میزنم پودر میشه ممنون میشم راهنماییم کنین 😭😭امکانش هست خوب بشه ؟چه کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۲۱:۲۵:۵۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نحوه ی آبیاری و رطوبترسانی تون به چه صورته ؟ آیا محیط نگهداری گرم است ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۱:۱۲:۳۲

لیلا شامی

پشت پنجره جنوبی نگهداری میشه و در هفته در هفته دو یا سه بار با اسپری آب جوشیده سرد شده غبار پاشی میکنم و تا سطح خاک خشک بشه آبیاری حدودا هفته ای یکبار میشه آبیاری

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۱:۴۱:۵۲

کارشناس شماره ۱

بهتره مدتی گیاه را از پنجره ی جنوبی فاصله بدید و در محل خنکتری قرار بدید .بهتره برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید .زیرگلدانی را پر از سنگریزه کنید و در ان آب بریزید و بعد گلدان را برروی سنگریزه ها قرار بدید طوری که ته گلدان با آب تماس نداشته باشد .آیا در لابه لای برگها و روی برگها نقاط سیاهرنگ ریز هم مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۰۹:۰۸

لیلا شامی

چندین بار بازرسی کردم چیزی ندیدم جز خشکیدگی بعضی برگها ? چه کنم ؟ برگهای خشکشو بچینم ؟ کاج من پنج طبقه داره که یه طبقه ش هم خیلی کوچیکه که باهم میشه ۶ طبقه سه طبقه پایین حالشون خوبه سه طبقه بالا اکثرا خشک شده ? به نظرتون خوب میشه ؟ ممنون که حوصله میکنین ❤

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۴۸:۵۱

کارشناس شماره ۱

معمولا قسمتهایی که خشک شدن به سختی به حالت اول برمیگردند . چه مدت هستش که خاک تعویض نشده ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۲۰:۵۴

لیلا شامی

مرداد ماه سال پیش خریدم و همونجا تو گلخونه خاک و گلدونش عوض شد

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۲۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

چون سایز گیاه بزرگه هر چندسال یکبار نیاز به تعویض پیدا میکنه . بهتره ابیاری و رطوبت رو کنترل کنید و براش جزیره بسازید .برگهای خشک را هم جدا کنید .چون دیگه به حالت اول برنمیگردند.

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۳۷:۳۴

لیلا شامی

فقط برگهای خشک رو جدا کنم یا اون سه طبقه بالا رو سرزنی کنم ؟ اگه که برگهای خشک رو بچینم دوباره از همون ساقه برگ دیگه ای رشد میکنه؟ اگه که کل اون سه طبقه رو سرزنی کنم چی دوباره سبز میشه؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۴۲:۵۳

کارشناس شماره ۱

فعلا فقط برگهای خشک را جدا کنید چون گیاه بیمار هستش ممکنه سرزنی باعث شوک شدن گیاه بشه .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۴۸:۳۱

لیلا شامی

برگ جدید سبز میشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۰:۰۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

قسمتهای پایینی ساقه به ندرت سبز میشن . اما اگر گیاه دچار تنش شدید نشده باشه دوباره طبقه ی جدید میزنه .

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۱:۱۶:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@