پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه مظفری

تعداد سوال: ۱

خشک شدن شاخه زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۱۱۹۸

سلام وقتتون بخیر یکی از پاجوش های زاموفیلیا من کمی که رشد کرد از بالا وسط برگها شروع به خشک شدن کرد بعدم برگهاش زرد و خراب میشه همینجوری داره میاد به سمت پایین. شرایط نگهداریش ۴,۵ ماه ثابت هست ابیاری هر یه هفته تا ده روز انجام میدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۴ ۲۲:۴۰:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، لطفا بفرمایید آیا به گیاه کود میدهید ؟ آیا قسمت بالای گیاه که زرد و قهوه ای شده حالت پوسیدگی هم داره ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۱:۱۷:۳۳

فاطمه مظفری

کود ندادم بهش ولی بله حالت گندیدگی داره بعد کم کم خشک میشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۱:۴۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

بهتره ساقه ی آسیب دیده را جدا کنید و آبیاری و رطوبت رو کمتر کنید .اگر محیط نگهداری رطوبت زیاد ی داره بهتره محل نگهداری گلدون رو تغییر بدید . هر دو هفته یکبار هم بهش کود سه بیست و ماهی یکبار آهن بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۲۲:۳۶

فاطمه مظفری

ساقه رو از پایین جدا کنم یا از جایی که خراب شده؟؟؟ رطوبت محیطش زیاد نیست ممکنه بخاطر باد کولر باشه میگم شاید از وقتی کولر روشن کردیم اینجوری شده باشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۴:۴۰:۵۷

کارشناس شماره ۱

گیاه روبروی باد کولر قرار داره ؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۲۲:۲۷

فاطمه مظفری

بله ولی فاصله اش زیاده تقریبا ۸,۹ متر فاصله داره

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۸:۱۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

زاموفیلیا گیاهی گرمادوسته بهتره مکان نگهداری اش رو تغییر بدید . بهتره گلدان در اتاقی باشه که دمای یکنواخت داشته باشه .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۳۹:۲۵

فاطمه مظفری

ممنون فقط اون ساقه ای که داره خراب میشه رو از کجاش جدا کنم؟؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۵۸:۲۴

کارشناس شماره ۱

از قسمتی که علامت زدم قطع کنید هرچند ممکنه به مرور ، این ساقه کامل از بین بره اما فعلا نیازی نیست کل ساقه را قطع کنید و فقط قسمت آسیب دیده را جدا کنید کافی است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۱:۱۹:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@