پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیوا علیزاده

تعداد سوال: ۱

زرد شدن مریص شدن سانسور یا ویژه

تعداد بازدید ۵۶۳

دو تا گلدان سانسوریای دارم. یکی ابلق و یکی ساده ابلق رو 8ماه پیش خریدم. ولی نه رشد کرده و نه پا جوش داده از یکی دو هفته پیش برگای دوتا سانسوریا شروع به زرد و خشک شدن کرد. که عکس میفرستم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۰:۲۹:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر قسمتی از گیاهتون نشانه ی بیماری قارچی داره که در اثر نامنظم بودن آبیاری و تهویه ی نامناسب ایجاد شده .میتونید از قسمت سالم ساقه قلمه بگیرید و در آب دوباره ریشه دار کنید .هرچند ممکنه بافت قلمه آسیب دیده باشه و در آب دچار پوسیدگی بشه ، اگر این اتفاق براش نیافته حتما ریشه دار شده و جوانه زایی انجام میشود .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۱:۲۲:۴۲

شیوا علیزاده

سلام. ولی من بصورت منظم آبیاری کردم و ضد قارچ رو هم 50روز یکبار میدادم. و اینکه این برگهای جا شده دو تا گیاه سانسوریا( که یکی ابلق و یکی ساده هستش بود)دو گیاه هم هفته ای یکبار آبیاری شدن واین دو سه هفته برگهاشون شروع به زرد شدن کردن که من جدا کردم و عکس فرستادم. و الان برای این که بقیه گیاه آسیب نبینه باید چیکار کنم تا سالم بشن و همچنین اصلا رشد نکرده و پاجوش هم نداده

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۰۹:۲۷:۳۵

شیوا علیزاده

سلام. ولی من بصورت منظم آبیاری کردم و ضد قارچ رو هم 50روز یکبار میدادم. و اینکه این برگهای جا شده دو تا گیاه سانسوریا( که یکی ابلق و یکی ساده هستش بود)دو گیاه هم هفته ای یکبار آبیاری شدن واین دو سه هفته برگهاشون شروع به زرد شدن کردن که من جدا کردم و عکس فرستادم. و الان برای این که بقیه گیاه آسیب نبینه باید چیکار کنم تا سالم بشن و همچنین اصلا رشد نکرده و پاجوش هم نداده. و بیشترین نشانه تیره تر شدن برگهای گیاه

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۷:۵۵

کارشناس شماره ۱

اگر سایز گلدان بزرگ هستش بهتره انرا کوچکتر کنید .هر چه گلدان کوچکتر باشه ریشه زودتر پر میشه و پاجوش زودتر سر از خاک درمیاره .اگر گلدان بزرگ باشه میتونه اختلالاتی در رساندن اب به ریشه ایجاد بشه و احتمال بروز بیماری قارچی و سایر آسیبها مثل پوسیدگی بیشتر میشه . اگر خاک گلدان نامناسب هستش بهتره آنرا تعویض کنید و از خاک مخصوص سانسوریا که بافت متوسطی داره ، استفاده کنید . یه عکس هم از محل قرارگرفتن گلدون لطفا ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۲۷:۳۱

شیوا علیزاده

ممنون از پاسخگویی شما. عکیس گلدانها و موقعیت آنها رو هم برای شما میفرستم ولی فکر نمی‌کنم که گلدون بزرگ باشهچون گلفروشی خودش گذاشته. و صمن اینک بقیه برگها هم از بالا دان زرد میشن

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۳:۵۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

ممنون منتظر ارسال تصویرتون هستم

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۲۳:۰۴

شیوا علیزاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۱۱:۴۶

شیوا علیزاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۸:۰۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

ممنونم بابت ارسال عکسها . قسمت زرد شده را قطع کنید و گلدان را به نزدیک پنجره منتقل کنید .روزهاچند ساعتی ، پنجره را برای تعویض هوا باز کنید . آبیاری را بصورت منظم انجام بدید و آب را در اطراف گیاه بریزید که به تمام قسمتهای ریشه ، آب به اندازه ی کافی برسد .مدتی از گیاه به این شیوه نگهداری کنید و اگر زرد شدن برگها متوقف شد .مکان نگهداری گیاه را تغییر ندید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۲:۲۱:۳۲

شیوا علیزاده

ممنون از راهنماییتون. ولی من فکر می‌کنم گل ی مشکلی داره چون در هر صورت تاپنجره 4متر بیشتر فاصله نداره و اابدهی منطم( هفته ای یکبار)داشته کود 20.20رو هم دریافت کرده و قارچ کش هم هر گنجاه روز یکبار و ولی همون طور که گفتم حتی ی پاجوش موقعی که خریدم داشت اصلا رشد نکرد و طی این دو سه هفته اونم داره خشک میشه. همونطور که تگ عکس اول که براتون فرستادم چند تا برگش از پایین خشک شد که شما گفتید بچینمش و بذارم تو آب برای قلمه ودو سه تا برگشم از بالا شروع کرده به خشک شدن اون یکی سانسوریامم از پایین شروع کرده به زرد شدن تو رو خدا ی نگه دقیق به عکسای ارسالی من از اول تا الان بکنید شاید حال گلم خوب بشه. خیلی خیلی ممنون از اینکه با حوصله جواب میدید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۵:۵۵:۲۳

کارشناس شماره ۱

فاصله ی 4 متر از پنجره برای سانسوریا ی سبز ممکنه کافی باشه اما برای سانسوریا ابلق کم هستش . البته چون برگها از پایین هم حالت پوسیدگی دارند بهتره گیاه را از خاک درآورده و وضعیت ریشه ها و خاک ته گلدان را بررسی کنید .اگر خاک باتلاقی شده باشه , یا خاک گلدان نامناسب هستش و یا زهکشی گلدان به درستی انجام نشده . اگر ریشه ها حالت پوسیده و یا برگچه های دور طوقه ی گیاه قارچی شده باشند باید آنها را جدا کرده و کمی (در حدود چند ساعت )به گیاه استراحت بدهید تا ریشه رطوبت اضافی را از دست بدهد و بعد گیاه در گلدان با خاک جدید و عمق کمتر بکارید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۰۹:۳۸

شیوا علیزاده

ممنون از دقت نظرتون. گلدون رو درآوردم و طبق گفته شما شستم و عکس براتون ارسال میکنم. آیا با این تصویر. نیاز به قارچ کش هم هست. یا کار دیگه ای هم برای باید برای گیاه انجام بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۱۹:۴۷:۴۰

کارشناس شماره ۱

نیازی به قارچ کش نیست فقط برگی که علامت زدم و حالت پوسیدگی داره جدا کنید و بزارید یه کم رطوبت ریشه کم بشه بعد بکاریدش بهتره از خاک جدید استفاده کنید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۰:۴۲:۲۴

شیوا علیزاده

سپااااس. لطف کردید امیدوارم خوب بشه کارایی که گفتید انجام دادم

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۱۲:۲۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .سانسوریا تقریبا فصل رشدش شروع شده .سعی کنید گلدان گیاه زیاد بزرگ نباشه تا بتونید آبیاری را کنترل کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۴:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@