پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترادرخشان

تعداد سوال: ۲

نوک سوزی برگ‌های بن سای ویژه

تعداد بازدید ۴۲۱

گیاه بن سای هم برگ‌هاش سیاه میشن حتی برگ‌های کوچکش شرایط آبیاریش فکرمیکنم مناسب باشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۶:۴۰

میترادرخشان

البته قارچ کش هم استفاده کردم ولی تاثیرنداشته

۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۵:۵۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .شرایط تهویه ی محیط به چه صورته و آیا زهکش ته گلدون بازه و آب اضافی از ته گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۲۹:۵۱

میترادرخشان

زهکش مشکلی نداره و تنها چیزی که به نظرم میرسه ممکن هست که بخاطر سرمای محیط باشه محیط سالن ۲۲درجه هستش فقط نگران این هستم که آفت نداشته باشه ویا ریشه ازبین رفته باشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۸:۲۱

میترادرخشان

جواب من رونمیدید باید چکارکنم ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۳۰:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله سیاه شدن برگها میتونه در اثر نوسان دما و تهویه ی نامناسب هم ایجار بشه .بهتره مدتی گلدان را در محیطی با نور زیاد و تهویه ی مناسب قرار بدید .حتما گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید آیا در برگهای جوان حالت چسبندگی یا چروک شدگی هم مشاهده میکنید ؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۲۶:۰۷

میترادرخشان

دربرگهای جوان چسبندگی و چروکیدکی وجودندارد ولی برگ‌ها روبه پایین هستند راهنمایی کنیدممنون میشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۰:۱۴:۰۶

کارشناس شماره ۱

برگهای جوان بعلت نور کم ضعیف شده اند .گلدان را به کنار پنجره منتقل کنید و ماهی یکبار به گیاه آهن بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۴۰:۵۲

میترادرخشان

کود فرمول یک میدادم الان آهن روهم اضافه کنم

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۵۸:۰۴

کارشناس شماره ۱

کود فرمول یک مقداری آهن هم داره اما مقدارش برای زاموفیلیا کافی نیست .میتوانید ماهی یکبار هم بهش کود آهن بصورت مجزا بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۱:۲۱:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@