پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

fereshteh jhavari

تعداد سوال: ۱

حاشیه سورزی برگها و‌نقطه های زرد رنگ ویژه

تعداد بازدید ۳۸۸

سلام حدود سه هفته پیش بعد از آبیاری متوجه هزارپای ریز در کلدان شدم هزار پاها سفید رنگ بودند با سم دیازینون سم پاشی کردم و برای بار دوم سمپاشی کردم و چند روز است که حاشیه برگها زرد رنگ شده و روی برگها نقطه های زرد پیدا شده قبلا از اطف و همکاری شما برای مداوای دختر خوشگلم سپاسگزارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۶:۵۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .احتمالا هزارپای سفید باید ماهی نقره ای باشه که گرما و رطوبت رو خیلی دوست داره و هرجا که رطوبت زیاد باشه همونجا فعالیت میکنه .البته برای تشخیص دقیق تر باید عکس اش رو ارسال کنید . آیا در زمان آبیاری آب از ته گلدان خارج میشه و آب زیرگلدانی را خالی میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۳۲:۴۲

fereshteh jhavari

بله زهکشی گلدان خوب است و آب خارج میشود و از وقتی که سم پاشی کردم دیگه نتونستم از اون هزارپاها ببینم که برای شما عکس بفرستم

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۰:۴۸

fereshteh jhavari

فراموش کردم بگم آب زیر گدانی را خارج میکنم و داخل زیر گدانی هپ سنگریزه گذاشتم. البته یه مدت کوتاهی براش جزیره درست کردم اما دیدم مگس جمع میکنه دیگه حزیره درست نکردم اما سنگریزه‌ها را گذاشتم بماند که ابی از گدان خارج میشه با ته گدان در تماس نباشه البته اب را خالی میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگر سمپاشی را در داخل منزل انجام داده باشید وجود لکه ها واکنش گیاه نسبت به سمپاشی میتونه باشه . بهتره مدتی گلدان را در محیطی سایه با هوای تازه قرار بدید و آبیاری را همزمان با خشک شدن خاک انجام بدید و گیاه را سیرآب کنید .ممکنه لکه ها در همان برگ پیشرفت کنند اما با کنترل شرایط محیطی از لکه دار شدن برگهای سالم جلوگیری میشود .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۳۰:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@