پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

heradinani

تعداد سوال: ۱

بونسای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۸۹

سلام من یکی دو ماهه که یه بونسای شفلرا خریدم اما حدود یک هفتس که هم شاخه هاش افتادگی داره هم ساقه هاش چروک شدن زیر برگ هاش هم پر از دونه های قهوه ای و قرمزه روی یسری از برگاشم انگار جای خوردگی هس و برعکس قبل تا دست میزنی بهشون میریزن ابیاری منظمی داره و گاهیم غبار پاشیش میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۹:۱۷:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ آیا آب اضافی از زیر گلدان خارج میشود ؟ آیا نور کافی به گیاه میرسانید؟ چون شفلرا گیاهی نوردوست است تهویه ی محیط چه وضعیتی دارد ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۳۷:۳۱

heradinani

حدودا نصف لیوان زیاد اب بهش نمیدم واسه همین اونقدری نمیشه که از گلدون بزنه بیرون اما کاملا منظم ابیاریش میکنم حدود دوبار در هفته غبار پاشی هم میکنم گاهی شاید سه روز یک بار اونم خیلی کم نور هم خیلی خوبه نور زیادی هست اما مستقیم و سوزاننده نیس هوا هم کاملا خوبه نه اصلا گرمه و نه زیادی خنک کنار پنجره باز هست نمیدونم مشکلش چیه حدودا یه هفتس که اینطوری شده دو ماه پیش که خریدمش تا یه هفته پیش خوب بود لکه های قهوه ای رو و زیر برگ هاشم هی دارن بیشتر میشن

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۵۱:۲۱

کارشناس شماره ۱

شفلرا گیاهی است که به آبیاری کافی نیاز داره بهتره هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک بود سیرآبش کنید نصف لیوان براش کمه . غبار پاشی را هم فعلا متوقف کنید .آیا گیاه در معرض جریان هوای کولر قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۳۴:۲۳

heradinani

نه اصلا روبروی کولر نیس روبروی پنجره بازه همیشه یه نسیم خنکی میاد اما خیلی نیس زیر و روی برگ هاش پر از نقطه های قهوه ای شدن چروکای ساقه هاشم بیشتر شدن .. باید چیکارش کنم .. مشکلش چیه؟ ... افت زده ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۸:۴۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

بله لکه های قهوه ای هم نشانه ی بیماری قارچی میتونه باشه هم وجود آفت کنه .بهتره یکبار گیاه را با سم کنه کش سمپاشی کنید .متاسیستوکس یا ابامکتین هر کدوم در دسترس بود خوب هستند . چروک شدن ساقه بعلت ابیاری نامناسب و وجود آفت بوده و کمی زمان میبره تا برطرف بشه .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۴۵:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@