پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آرزو فعلی

تعداد سوال: ۱

سلام. چنتا گلدون دارمکه مدتیه دچار مشکل شدن. یک قاشقی که لکه های قهوه ای داره روی برگ ها و برگ های گوشتی نیستن دیگه. ابیاری رو موقع خشکی خاک انجام دادم نور هم روزی یک ساعت تقریبا از پشت شیشه دارد. کود سه بیست و اهن هم حدود دو هفته یک بار نوبتی انجام دادم تو بهار. گلدون شفلرا هم رشد نداره و برگ هاش نازک شدن. ابیاری و کود دهی ام مثل گل قاشقی هست. منتهی نور کمتری داره و ی مدت حتی میشه گفت اصلا نور نداشته فقط روشنایی داشته. گل پتوسم با اینک نور خوبی داره رشد خوبی نداره انقدر که میشه گفت یک شاخه اش رو توی اب نگهداری میکنم اون خیلی رشد بیشتری داره نسبت به گلی ک توی خاکه. ابیاری پتوس پس از خشکی خاک نور پشت پنجره رو هم به طورمعمول دو ساعت در روز داره اما رشد چندانی نمیکنه. گیاه اتتریومی دارم ک برگهاش از قسمت زیرین تماما قهوای شده وحراب شدن و گل هام حالت سوختگی در نوک گل رو دارن و از بین رفتن. ابیاری پس ار خشکی خاک هست مدتی پیشت پنجره گذاشتم ولی بهتر نشد و بردم گذاشتم قسمت ورودی خونه نور نداره الان نمیدونم گدوم حالت براش مفیده. کودسه و بیست و اهن بهش دادم مث گلدونای قبلی. سرخس دارم که برگهاش بضعیاش ریخته و شاخه ی اون قسمت خشک شده. رشدی هم نمیکنه اصلا نور خوبی داره. ابیاری هم بعد خشکی خاکه. ی بونسای میخک هندی داشتمک با اینک نور و ابیاری خوب داشت منتهی خشک شده تقریبا اما هنوز بضی شاخه هاش زنده اس ولی برگ نداره. سانسوریای پاکوتاهی دارم که پلاسیده و پژمرده شده. ریشه رو بررسی کردم مشکلی نداشت خاک هم سالم بود. ابیاریش هم بعد از خشکی خاکه. نور هم روزی نیم سااعت از پشت شیشه داره. ی زاموفیلیا کوچیکی دارم که مشکلی نداره اصلا منتهی شاخه هاش کج شدن به سمتی، نرم نیستن و لکه و بیماری هم ندارن منتهی کج شده شاخه هاش. یه پتوس برگ پهن هم دارم ک رشدش خوبه منتهی روی همه ی برگ ها بلااستثنا شیارهایی داره. ببخشید ک زیاد شد. ممنون میشم کمکم کنید. ویژه

تعداد بازدید ۲۶۰

سلام. چنتا گلدون دارمکه مدتیه دچار مشکل شدن. یک قاشقی که لکه های قهوه ای داره روی برگ ها و برگ های گوشتی نیستن دیگه. ابیاری رو موقع خشکی خاک انجام دادم نور هم روزی یک ساعت تقریبا از پشت شیشه دارد. کود سه بیست و اهن هم حدود دو هفته یک بار نوبتی انجام دادم تو بهار. گلدون شفلرا هم رشد نداره و برگ هاش نازک شدن. ابیاری و کود دهی ام مثل گل قاشقی هست. منتهی نور کمتری داره و ی مدت حتی میشه گفت اصلا نور نداشته فقط روشنایی داشته. گل پتوسم با اینک نور خوبی داره رشد خوبی نداره انقدر که میشه گفت یک شاخه اش رو توی اب نگهداری میکنم اون خیلی رشد بیشتری داره نسبت به گلی ک توی خاکه. ابیاری پتوس پس از خشکی خاک نور پشت پنجره رو هم به طورمعمول دو ساعت در روز داره اما رشد چندانی نمیکنه. گیاه اتتریومی دارم ک برگهاش از قسمت زیرین تماما قهوای شده وحراب شدن و گل هام حالت سوختگی در نوک گل رو دارن و از بین رفتن. ابیاری پس ار خشکی خاک هست مدتی پیشت پنجره گذاشتم ولی بهتر نشد و بردم گذاشتم قسمت ورودی خونه نور نداره الان نمیدونم گدوم حالت براش مفیده. کودسه و بیست و اهن بهش دادم مث گلدونای قبلی. سرخس دارم که برگهاش بضعیاش ریخته و شاخه ی اون قسمت خشک شده. رشدی هم نمیکنه اصلا نور خوبی داره. ابیاری هم بعد خشکی خاکه. ی بونسای میخک هندی داشتمک با اینک نور و ابیاری خوب داشت منتهی خشک شده تقریبا اما هنوز بضی شاخه هاش زنده اس ولی برگ نداره. سانسوریای پاکوتاهی دارم که پلاسیده و پژمرده شده. ریشه رو بررسی کردم مشکلی نداشت خاک هم سالم بود. ابیاریش هم بعد از خشکی خاکه. نور هم روزی نیم سااعت از پشت شیشه داره. ی زاموفیلیا کوچیکی دارم که مشکلی نداره اصلا منتهی شاخه هاش کج شدن به سمتی، نرم نیستن و لکه و بیماری هم ندارن منتهی کج شده شاخه هاش. یه پتوس برگ پهن هم دارم ک رشدش خوبه منتهی روی همه ی برگ ها بلااستثنا شیارهایی داره. ببخشید ک زیاد شد. ممنون میشم کمکم کنید.

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۰:۲۳:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سوال مربوط به هر گیاه را در تالار مربوط به همان گیاه به همراه ارسال تصویر گیاه ، مطرح نمایید .از همراهی تون سپاسگزاریم . لطفا عکس میخک هندی را ارسال نمایید متشکرم

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۱:۴۱:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@