پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رسول هاشمی

تعداد سوال: ۱

ویژه ویژه

تعداد بازدید ۴۹۴

سلام و عرض ادب من نزدیک یک ساله که یه گیاه شفلرا بزرگ با گلدان بزرگ دارم. این گیاه من از پایین چند شاخه ظاهراً مجزا داره ..مدتی هست که پایین یکی از شاخه های انگار گچ پاشیدن و سفید شده و همون شاخه داره برگهاش زرد و قهوه آیی و خشک میشه و می‌ریزه ساقه همون یک شاخه هم یکم نرم وچروک شده لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم ..؟؟آیا باید اون شاخه رو قطع کنم ؟؟آیا نیاز به تعویض خاک داره ؟؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۷:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۴:۴۴:۴۲

رسول هاشمی

سلام چندتا عکس براتون می‌فرستم ببینید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۱۵:۰۱

رسول هاشمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۱۵:۴۶

رسول هاشمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۱۶:۰۹

رسول هاشمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۱۷:۰۲

کارشناس شماره ۲

عکس ها اینجا باز نشدن لطفا به واتسپ این شماره ارسال بفرمایید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۲۳:۴۴

رسول هاشمی

سلام فرمایش دادید در وات ساپ عکس بفرستم براتون فرستادم.

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۸:۴۹:۴۷

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۰۴:۵۱

کارشناس شماره ۲

گیاهتون بسیار کم اب به نظر میرسه چقدر بشه اب دادید ؟ و برای شادابی فعلا گیاه رو با گلدون به مدت 15 دقیقه در تشت پر از اب قرار بدید و اون برگ های ریخته شده سطح گلدون رو بردارید خودشون باعث ایجاد بیماری قارچی میشه لکه های سفید در عکس واضح نبود لکه ها به شکل پودری هستند؟ روی برگ ها هم دیده میشه ؟ و فاصله گیاهتون با نور چقدر هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۱۷:۴۵

رسول هاشمی

سلام هفته آیی یکبار بهش آب میدم ..پشت پنجره هست هم نور مستقیم داره هم غیر مستقیم یعنی اگر پرده رو جمع کنیم نور مستقیم میخوره تقریبا یک هفته هست که اینطوری شده فقط همون پایه هاش به رنگ گچ سفید شدن ساقه گیاه داره قهوه آیی میشه برگهاش هم یا پژمرده شدن یا زرد و قهوه آیی و خشک شدن

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۵۳:۵۶

رسول هاشمی

روی برگها نیست فقط همون پایه یکی دو تا از شاخه ها سفید شدن.....این سفیدی هم حالت شوره یا به عبارتی مثل آرد هستش..

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۵۶:۵۴

کارشناس شماره ۲

برای ابیاری از اب شیر استفاده میکنید؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۰۶:۲۱

رسول هاشمی

آره از آب لوله کشی شهری استفاده میکنم..از قبل هم از همین آب استفاده میکردم تا حالا مشکلی نداشته اما این یک هفته اینطوری شده

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۳۷:۲۱

رسول هاشمی

سلام با عرض معذرت فرمایش ندادید که چکار باید انجام بدم و مشکل گیاه من چی هست ؟؟آیا باید خاکشو عوض کنم یا کار دیگه آیی باید انجام بدم ؟؟؟؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۱۴:۲۵

کارشناس شماره ۲

بله اب کلر دار و پر از املاح میتونه باعث شوره زدن سطح خاک بشه یا استفاده بیش از حد کود بهتره از اب تصفیه استفاده کنید برای تنظیم pH خاک از اسید هیومیک استفاده کنید ب

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۴۳:۳۴

کارشناس شماره ۲

به گیاهتون باید قارچکش بدید هم به برگ ها اسپری کنید هم با اب ابباری قارچکش رو‌طبق دستور توصیه شده روز بسته استفاده کنید و ابیاری گیاه را منظم انجام بدید هروقت سطح خاک تا عمق یک سانت خشک شد اب بدید و حتما زهکش زیر گلدون رو چک کنید که بعد از ابیاری اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه اگر ساقه ها علاوه بر قهوه ای شدن نرم هم شده احتمال اسیب به ریشه زیاد هست و باید گیاه رو بیرون بیارید و ریشه رو بررسی کنید که اگر قسمتی نرم بود باید جدا بشه ریشه قارچکشی بشه و در خاک جدید گذشته بشه اگر پوسیدکی ریشع وسیع بود باید از شاخه های سالم گیاه قلمه تهیه کنید چون گیاه به مرور ازبین میره

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۴۷:۴۱

کارشناس شماره ۲

اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۴۷:۵۲

رسول هاشمی

ممنون و سپاسگزارم از راهنمایی شما ...

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۱۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۹:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@