پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه رنجبر

تعداد سوال: ۲

فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۴۳۰

سلام وقتتون بخیر من یه گلدون فیکوس دارم که یکماه پیش از کرج خریدم آوردم یزد و بعد از ۳,۴ روز گلدونشو عوض کردم خاک جدیدم براش ریختم خدارو شکر رشدش خوبه یعنی در عرض تقریبا یکماه سه تا برگ جدید داده یکبار هم بهش کود سه بیست دادم آبیاری هم هر موقع خاکش خشک بشه آب میدم نورشم پشت پنجره جنوبیه نورش هم به نظرم خوبه مشکلم اینه که چندتا از برگ هایش لک های قهوه ای پیدا کردن و اون لک ها حالت سوراخ و از ساقش هم شیره خارج میشه و همزمان با فیکوس هم یه شفلرا خریدم اون هم شرایط نگهداریش مثل فیکوس و منتها اصلا هیچ رشدی نداشته برگ هاشو سوراخ و حالت پارگی پیدا کردن و حالت تاب و فر خوردگی دارن دیروز بهشون قارچ‌کش مانکوزب یا کاربندازیم (یادم نیست کدومشون بود ) دادم و اسپری کردم روی برگ هاشو و هم اینکه یه حشره ریز سفید رنگ هم تو خونه دیدم و اطراف گلدون ها سم کامن اسپری کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۰:۰۴:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر عکس از شفلرا هم بفرستید اون احتمال زیاد افت گرفته که عکسو بیینم دقیق میکم فیکوستون قارچ چه میزان بهشون اب میدید ؟ سطح برگ و غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۴:۴۳:۱۷

سمیه رنجبر

سلام مجدد فیکوس تقریبا هفته ای دو لیوان هر موقع که خشک بشه غبار پاشی هم اصلا انجام ندادم فقط دیروز که قارچ کش اسپری کردم روشون شفلرا هم اصلا از زمانی که خریداری شده رشد نکرده حتی برگ های کوچیکشم تغییر سایز ندادن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۵:۲۵:۱۵

کارشناس شماره ۲

شفلرا دچار افت شده و برای اینکه بر گها سرحال بشن گلدون رو به مدت 15 دقیقه در یک تشت اب قرار بدید بعد از حشره کش باید استفاده کنید برای تشخیص دقیق حشره کش پشت برگ ها رو چک کنید علامتی از وجود حشره مثل لکه قهوه ای برجسته یا پوشش اردی یا تار عنکبوتو چسبندگی برگ میبینید؟ برای فیکوس ابیاری رو کاهش بدید هر زمان سطح خاک تا عمق 2 سانت خشک بود اب بدید و سوراخ زهکش رو حتما چک کنید که باز باشه اسپری پاشی با قارچکش مانکوزب روی برگ ها سه بار به فاصله 10 روز انجام بشه و کمی هم با اب ابیاری مخلوط کنید و به ریشه گیاه بدید

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۱:۵۶:۱۵

سمیه رنجبر

سلام پشت برگ های شفلرا لک های سفیدی هست که بعضی ها به راحتی با دست کشیدن پاک میشن بعضی ها هم نه روی برگ ها هم لک سفید مثل لک آب که خیلی راحت پاک نمیشه برای فیکوس هر موقع نوبت آبدهی بود قارچ کش قاطی آبش کنم ؟چند نوبت قارچ کش به ریشه باید بدم آیا برگ های فیکوس که خیلی لک قهوه ای دارن نیاز به هرس شدن دارند؟ و اینکه به طور خود به خودی از ساقه فیکوس شیره سفید میاد بیرون آیا طبیعیه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۴:۱۳

کارشناس شماره ۲

برگ های فیکوس که لکه قهوه ای دارند بله جدا کنید چون احیا نمیشه و بقیه برگ هارو حداکثر سه بار به فاصله ۱۰ روز سم پاشی کنید هم برگ ها هم با اب ابیاری کمی سم بدید شیره فیکوس طبیعی هست همه فیکوس های الاستیکا شیره دارند فقط دقت کنید شیره گیاه با صورتتون تماس نداشته باشه چون سمی هست سوال اولتون دررابطه با لکه های سفید اگر مثل قطرات اب هست مشکلی نیست اگر حالت ارد الود داره ممکنه مشکوک به شپشک باشه در عکس ارسالی پوشش سفید رنگ واضح نیست

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۰:۱۴:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@