پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

شمشاد ویژه

تعداد بازدید ۹۵۶

با سلام مجدد متوجه شدم که شمشادهایم نیز دچار این ضایعه شده اند و پر ازآفت هستند در کنار همان درخت گیلاس گرمسیری در بالکن که شرح واقعه را خدمتتون گفتم نگهداری می شوند و من شمشاد را یک بار با سم بنومیل و یکبار با سم ایمدین کلوپرامید سمپاشی کردم.ولی بار دوم بعداز سم پاشی نصف شمشادها خشک شد. آیا چاره ای دارد؟و تشخیص نوع افت چیست؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۷ ۱۹:۲۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . آبیاری شمشاد در گرما و هرس در فصل گرم باعث ایجاد این آفت شده برای شمشاد نیازی به سمپاشی نیست فقط کافیه تو تابستون و گرما روی برگهاش آب نریزید و برای اینکه شمشادتون از این حالت دربیاد ، پاییز وقتی هوای محل سکونت تون خنک شد ساقه های خشک و نابجا ی گیاه رو هرس کنید تا دوباره ساقه های جدید و سالم در بیاره اگر سوال دیگه ای هست در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۰۰:۵۶:۱۶

نوشین اسدییان

یعنی این آفت ربطی به آفت موجود در گیاه گیلاس سورینام نداره؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۰:۳۰:۰۷

نوشین اسدییان

باز هم از مزاحمت های مکرر عذر میخواهم خواستم توضیح بیشتری خدمتتون بدهم گیاه گیلاس سورینام و شمشادها در یک تراس هستند و من خواستم بپرسم اگر افت یکی است آیا بهتر نیست هر دو را سم بزنم که دوباره انتقال صورت نگیرد؟ یا اصولا تمام گیاهان داخل و خارج خانه را در یک مرحله سم پاشی کنم بهتر نیست

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۱:۲۵:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله بهتره گیاهانی که آفت دارند به همراه گیاهانی که در مجاور گیاه آلوده قرار دارند سمپاشی شوند چون آفت شپشک و شته و کلا آفات حشره قابل سرایت هستند .

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۲:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@