پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدی صدیقی

تعداد سوال: ۱

نگهداری و سوختن برگها ویژه

تعداد بازدید ۵۰۹

سلام خسته نباشید⚘ واقعا ممنون از پیگیری و کمک هاتون🙏 من یه تعدادی از ساقه های گلمو که رو به بالا نبودن و تقریبا افقی و یجورایی افتاده بودن رو با پارچه به خزه وسط گلدون بستم، تا رو به بالا رشد کنن؛ میخاستم بدونم این کارم صدمه ای به گل نمیزنه؟ و یکی دوتا از برگها نوکشون سوخته بود، که بعدا از آشنایی و مطالعه سایت شما، متوجه شدم مثل اینکه باید با آب جوشیده آب پاشی میکردم، که الان یکی دو هفته است با آب جوشیده این کارو میکنم؛ جهت اطمینان اگه میشه شما نظرتون رو بدید ممنون میشم.🙏🙏

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۳:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۴:۱۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر گیاهتون دچار بیماری قارچی شده حتما از سم قارچکش استفاده کنید به شکل اسپری پاشی برگ و مخلوط با اب ابیاری و بفرمایید ایا برگ هارو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۴۸:۳۲

مهدی صدیقی

سلام؛ تقریبا هفته ای ۳الی۴ بار انجام میدم با آب جوشیده. ی دستگاه بخور هم بالای گل گذاشتم که روزی یکبار نیم ساعت روشن میزارمش. البته من فکر میکردم علتش آب پاشی با آب شهری باشه. پشت برگها چندتاشون، دون دون سیاه داره.

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۰۸:۲۲

مهدی صدیقی

سلام؛ تقریبا هفته ای ۳الی۴ بار انجام میدم با آب جوشیده. ی دستگاه بخور هم بالای گل گذاشتم که روزی یکبار نیم ساعت روشن میزارمش. البته من فکر میکردم علتش آب پاشی با آب شهری باشه. پشت برگها چندتاشون، دون دون سیاه داره.

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۰۸:۳۹

مهدی صدیقی

سلام؛ تقریبا هفته ای ۳الی۴ بار انجام میدم با آب جوشیده. ی دستگاه بخور هم بالای گل گذاشتم که روزی یکبار نیم ساعت روشن میزارمش. البته من فکر میکردم علتش آب پاشی با آب شهری باشه. پشت چندتا از برگها هم دون دون سیاه داره.

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۱۰:۵۰

کارشناس شماره ۲

اب پاشی با اب شهری،و‌پر املاح میتونه باعث لکه برگی بشه ولی الان لکه های ایجاد شده در اثر باقی ماندن اب سطح برگ هست حتما غبار پاشی با فاصله یک‌متر انجام بشه و از ابپاشی که حالت پودری اب رو‌روی برگ اسپری میکنه استفاده کنید چون باقی ماندن رطوبت باعث ایحاد بیماری قارچی میشه غبار پاشی روکمتر کنید و بهتره اول صبح انجام بشه تا رطوبت کامل از برگ تبخیر بشه در طول روز برگ هارو یکبار با قارچکش مانکوزب اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۲۲:۰۵

مهدی صدیقی

ای خدا!!!!!! این هزارپاها رو تازه امروز دیدم، موقع خالی کردن آب زیر گلدون که داخل آب بودند،، و داخل خاک هم زیاد داره متاسفانه چکار باید بکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۱:۴۴:۰۳

کارشناس شماره ۲

برای از بین بردن هزار پا از سم دیازینون استفاده کنید و سطح خاک یک لایه نازک از شن بریزید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۲:۰۱:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@