پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خدیجه عابدینی

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن برگ آدنیوم ویژه

تعداد بازدید ۴۲۶

سلام وقت بخیر، من در شهر قم زندگی میکنم، فقط چند روز گل آدنیوم رو در معرض نور مستقیم قرار دادم.بعد چند روز نوک برگ شروع به قهوه ای شدن کرد.چسبنده هم نیست. کود سه بیست استفاده میکنم. ی برگ دیگ هم همونطور که تو تصویر هست از وسطش داره رنگش روشنتر میشه، دوباره ی برگ دیگشم از نوک ی کوچولو قهوه ای شده. تنه هم سفت هست. مشکل چیه؟ باید چیکار‌ کنم؟ امکان داره قارچ باشه.

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۶:۲۹

خدیجه عابدینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۸:۳۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکستون باز نشد به این شماره واتسپ ارسال بفرمایید عکستون رو ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۸:۵۹

خدیجه عابدینی

سلام وقتتون بخیر

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۱۶:۵۸

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۱۸:۱۲

کارشناس شماره ۲

اون لکه های قهوه ای بدلیل بیماری قارچی هست ایا به برگ ها اسپری پاشی میکنید؟ و نکته بعدی کمرنگ شدن برگ ها از کمبود عناصری مثل اهن هست که بهتره ماهی یکبار کود اهن بهش بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۱۹:۵۶

خدیجه عابدینی

نه تا حالا هیچی بهش اسپری نکردم. باید این قارچ کش رو مستقیم به برگاش اسپری کنم؟ نیازی هست گلدون تعویض بشه؟ برای اینکه گل بده باید چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۲۲:۱۷

کارشناس شماره ۲

برای تقویت گیاه ماهی یکبار از همون کود سه بیست استفاده کنید و میتونید ماهی یکبار هم برای تقویت ریشه از اسید هیومیک استفاده کنید. بله برای لکه اسپری پاشی برگ لازمه و کمی هم مخلوط با اب ابیاری به ریشه ها بدید و ابیاری شو منظم انجام بدیدهر وقت خاک تا عمق 2 سانت خشک بود ابیاری کنید و زهکش رو هم چک کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۲۵:۲۸

خدیجه عابدینی

خیلی ممنون از پاسخوگییتون. حتما باید از این محصولات که معرفی کردید استفاده کنم یا هر قارچ کش دیگ هم میشه؟ چند بار باید بهش قارچ کش اسپری کنم؟ امکان داره به گلهای دیگ که دارم سرایت کنه؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۵۰:۲۵

کارشناس شماره ۲

این محصولات برای دسترسی شما پیشنهاد شده میتونید همین محصولاتو از جای دیگه هم تهیه کنید فقط نوعش همین باشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۰۵:۲۸

کارشناس شماره ۲

بله امکان سرایت هست حتما گیاهتون رو از بقیه جدا کنید و حداکثر سه بار به فاصله 10 روز اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۰۶:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@