پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

س مهروانی

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ های تازه کاکتوس ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۵۵۶

سلام ، من یک کاکتوس ماداگاسکار دارم که رشدش خیلی بود به طوری که مجبور شدم گلدانش رو عوض کنم و اوایل مشکلی نداشت ولی الان چندین باره که از بالا جوانه می زنه ولی برگ هاش تا کمی رشد می کنند سیاه می شوند و هنوزم بازم داره جوانه می زنه و این اتفاق براش میوفته نورش هم تقریبا خوبه جلوی پنجره هست همیشه.حالا دلیلش رو واقعا نمی دونم چیه؟عکس هم مربوط به قبل از سیاه شدنش هست . لطفا راهنمایی بفرمایید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۸:۰۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر تنه نخل به چه شکل هست؟ نرم نشده؟ و اینکه ابیاریتون چه اندازه هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۸:۱۹

س مهروانی

سلام ، تنه نرم نشده و به نظر مشکل خاصی نداره ، آبیاری هم هفته ای یکبار حدود یک لیوان

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۵۹:۱۳

کارشناس شماره ۲

وقتی بهش اب میدید از زیر سوراخ زهکش اب اضافی خارج میشه؟ و تهویه و‌رطوبت محل قرار گیری گیاهتون به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۰:۳۸

س مهروانی

بله خارج میشه، از نظر رطوبت که هوای تهران کلا خشک هست

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۱۸:۵۳:۵۶

کارشناس شماره ۲

نور کم ابیاری زیاد و خشکی محیط از اصلی ترین دلایل خشک و سیاه شدن برگ نخل ماداگاسکار هست. چون نور مناسب هست پس حتما دو فاکتور بعدی باید رعایت بشه برای تامین رطوبت میتونید یک ظرف اب کنار گلدون قرار بدید . نمک زیاد اب هم میتونه باعث سیاه شدن برگ بشه که بهتره برای ابیاری از اب تصفیه استفاده کنید.

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۲۲:۴۱:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@