پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا زالی

تعداد سوال: ۱

قارچ گلدان ویژه

تعداد بازدید ۲۶۳

سلام.وقت بخیر من چندتا گلدون از گل های مختلف دارم مثل کراسولا خرفه ای،شفلرا،پتوس،چشم آهوییو سانسوریا ابلق و ساده حدودا تا۲هفته گذشته توی حیاط بودن ولی هوا که گرم شد آوردم تو خونه ولی پر از پشه های ریز هستن .خیلی اذیتم از این موضوع لطفا راهنمایی کنید ناگفته نماند که ۲تا از گل ها هم کامل از بین رفتن خورشیدی و ساکولنت کراسولا

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۷:۱۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گلدانها را به بیرون منتقل کنید و با سم دیازینون سمپاشی انجام بدید بهتر بود گلدانها در همان فضای آزاد قرار بدید و برای گیاهان سایه بان درست کنید یا گلدانها را در سایه قرار بدید . رطوبت و گرما باعث فعال شدن پشه ها شده اند با کنترل رطوبت از طریق آبیاری در زمان خشکیِ خاک و یا خالی کردن آبِ زیرگلدانی ، میتوانید تا حدودی تعداد پشه ها را کم کنید .استفاده از کارت زرد گلخانه در کنار گلدان هم میتواند مفید باشد .زیرا حشرات به این کارت میچسبند. فقط سانسوریا و پتوس را در داخل منزل نگه دارید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۳:۵۳:۳۴

پریسا زالی

خب مشکل اینجاست که ما خوزستان هستیم وامکان اینکه تو فصل تابستون گلدون تو حیاط بزاریم رو نداریم .مشکلی نیست سم بزنم بعد بیارم داخل؟ امکان اینکه بازم پشه بزنن هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۰:۱۵:۳۶

کارشناس شماره ۱

بله میتونید سم بزنید و چند ساعت بعد بیارید داخل اما حتما رطوبت را کمتر کنید و اب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید تا دوباره حشرات فعال نشوند .سمپاشی را شب انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۱:۲۳:۳۵

پریسا زالی

اکی ممنونم

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۱:۵۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۲:۱۵:۰۳

پریسا زالی

سلام.وقت بخیر جناب کاری که گفتین رو انجام دادم توی یک بطری ۱لیتر آب ریهتم و ۱سی سی از سم رو بهش اضافه کردم و اسپری کردم روی گلدان ها ولی کل محلول رو اسپری نکردم .ولی متاسفانه پشه ها کامل از بین نرفتن و گل ها پژمرده شدن

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۷:۰۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر سمپاشی را در منزل انجام دادید ؟ شب یا روز ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۱:۵۵:۴۶

پریسا زالی

خیر.گلدون هارو بیرون بردم تو فضای آزاد سم پاشی کردم و بعد از چند ساعت آوردم داخل .ظهر اینکارو انجام دادم

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۲:۰۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

بعلت گرمای ظهر گیاه به سم واکنش نشان داده .خدمتتون عرض کرده بودم که سمپاشی را شب انجام بدید .بهر حال باید به گیاه زمان بدید تا به مرور صدمات ناشی از این تنش رفع بشه .میتونید برگهای پژمرده را جدا کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۲:۱۶:۰۲

پریسا زالی

هیچ کار دیگه ای نمیشه واسشون انجام داد؟ نمیخوام از بین برن???

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۲:۴۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

وقتی که گیاه دچار تنش هایی از این قبیل میشه فقط باید صبر کنید .فقط میتونید گلدان را در مکانی نیمم سایه و کمی خنک با تهویه ی بهتر قرار بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۸:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@