پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترادرخشان

تعداد سوال: ۲

زردشدن برگ‌های گیاه باباآدم ویژه

تعداد بازدید ۹۱۵

با سلام‌وروز بخیر بنده گیاه باباآدم رو هفته پیش خریداری کردم گلدان را همانجا تعویض کرده خاک گلدان را هم سنگین ورویه گلدان خاک سبک گذاشتن بعدازدوسه روز برگ‌جدید دادوبعد یکی ازبرگها شروع به زردشدن کرد ولی یهودرعرض یک روز دوتا برگ دیگرهم زردشدن آبیاری هم فکرمیکنم‌مناسب بوده اگرراهنمایی بفرمایید ممنون میشم الان بعداز چهارروز دیگه یک برگ دیگرهم تقریبا ازسبزی داره به زردی میره لطفا زود جواب بدهید خیلی نگرانم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۵۶:۱۵

میترادرخشان

برگی که جدیدا داره به زردی میره رو دورش خط کشیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۲۲:۵۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ایا بعد از تعویض گلدان به گیاه آب دادید ؟ نحوه ی آبیاریتون در این مدت چطور و به چه مقدار بوده ؟ محیط از نظر نور و تهویه و دما چه وضعیتی داره ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۱:۲۵:۴۸

میترادرخشان

شب که آوردیم آب روگذاشتم کنارش که هم دما بامحیط بشه وفردا صبح آبیاری کردم وبعدازآن دوبار هرگاه به اندازه دوبندانگشت خاک‌ خشک بوذ آبیاری میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۵۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

چون خاک زیر تقریبا نیمه سنگین هستش بهتره بیشتر از دو بند انگشت ، از خاک خشک بشه تا بتونید ابیاری را انجام بدید. در واقع ملاک آبیاری تون باید خاک زیرین باشه نه خاک رویی ، هرچند بهتر بود تمام خاک گلدان بافتی یکنواخت داشت . اب از زیر گلدان خارج میشه ؟ رادیاتور کنارش بسته است ؟ فضای کمی را برای این گیاه بزرگ در نظر گرفتید بهتر بود اطراف گیاه فضای خالی بیشتری داشته باشه .

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۲:۳۳:۱۱

میترادرخشان

آب اضافی اززیرکلدان خارج میشه واینکه رادیاتورهم خاموش هست الان یک برگ دیگرش هم زردشدتروخداجوابموبدیدخیلی نگرانم باید کودی بهش بدم یا چه کاری انجام بدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۲:۳۶

میترادرخشان

روی گل آگلونما هم یه دونه های خیلی ریز سفید روی بعضی ازبرگها البته خیلی باید دقت کرد تا دید هست واینکه این حشره پشت برگش بودآیا این شدشپشک آردآلوذهست چه سمی بایداستفاده کرد وباید تمام گیاهانی را سم پاشی کنم ممنون اگر راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۹:۱۰:۰۲

میترادرخشان

البته این سفیدیهایی که روی این برگ هست بخاطر اسپری کردن قارچ کش کاربندازیم هست مه چندروز پیش زدم

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۹:۱۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

تو عکس سفیدکها بصورت واضح مشخص نیستند اما اگر حالت پنبه ای دارند بله شپشک آردآلود است و با سم دیازینون و یا کننفیدور از بین میروند .بله باید به تمام گیاهان اسپری کنید چون قابل سرایت هستش .رطوبت را کمتر و تهویه را بهتر کنید تا آفت بطور کامل از بین بره . سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . .کاربندازیم قارچ کشی سیستمیک هستش و برای اثر بخشی باید بصورت آبیاری به گیاه داده بشه . اگر میخواهید قارچ کش را بصورت اسپری برروی گیاه استفاده نمایید بهتره از قارچ کش مانکوزب استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۱۵:۲۳

میترادرخشان

روی برگ‌های جوان آگلونما حالت عسلی مانند میشه وبرگهای جوانه زده کوچک باقی میمانندورشدنمیکنند که فکرمیکنم نشانه وحودآفت باشه واینکه این یک دیازنون رو چندبار وبه فاصله چندروزباید به گیاه بزنم گیاه سانسوریا وبرگ قاشقی وزامفوفیلیا وشامادورا هم استفاده بشه مشکلی درروندرشدشون ایجاد نمیکنه ؟ ممنون ازجوابگویی شما

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۲۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

بله اگر حالت عسلی داره شته یا شپشک هستش که با سم دیازاینون کنترل میشه . بهتره دوبار با فاصله ی دو هفته سمپاشی کنید و دیگه سمپاشی نکنید چون آفت مقاوم میشه و دیگه با سمپاشی از بین نمیره .بعد از سمپاشی باید شرایط محیطی و رطوبت را طبق مواردی که در کامنت قبلی بیان شد , کنترل کنید تا شرایط برای زندگی آفت از بین بره . فعلا تا آفت برطرف نشده از کوددادن گیاه خودداری کنید .بله اگر سانسوریا و قاشقی هم دچار آفت شدن سمپاشی کنید در غیر اینصورت نیازی نیست .بهتره گیاهان آلوده را از گیاهان سالم جدا کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۳۴:۲۵

میترادرخشان

گیاه باباآدم دوهفته خریداری کردم ۴تا ازبرگه زردشد دو برگ جدیددرآورده تلان دوبرگ دیگرش هم تقریبادرحال زردشدن هست ازبچه مود یاسمی می‌توان استفاده کنم تروخدا راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۰:۲۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

مواردی که خدمتتون عرض کردم براش انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۰:۳۳:۵۳

میترادرخشان

گیاه باباآدم دوهفته خریداری کردم ۴تا ازبرگه زردشد دو برگ جدیددرآورده الان دوبرگ دیگرش هم تقریبادرحال زردشدن هست ازچه کودیاسنی می‌توانم استفاده کنم واینکه درختکش کرم وجودداره آیا این کرمها برای ریشه گیاه مضرهستند؟ بعضی از کرمها هم شبیه به هزارپا هستنددیروز به گلدان آب دادم این کرمها بیرون آمدن وچندتا هم هزارپافکرمیکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۸:۴۱:۳۰

میترادرخشان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۸:۴۴:۲۳

کارشناس شماره ۱

این کرم کرم خاکی هستش که تو خاکهای باغچه ای وجود داره و با حرکت کردن در بین لایه های خاک منفذهایی رو در خاک ایجاد میکنه که باعث تهویه ی بهتر هوا در بین لایه های خاک میشه و برای گیاه مشکلی ایجاد نمیکنه اما هزارپا اگه زیاده با سم دیازینون میتونید اونها رو دفع کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۱۴:۰۰:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@