پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه بهمنی

تعداد سوال: ۱

گل قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۲۶۴

سلام، ی گل قاشقی دارم کلبه های برگش ارغوانی رنگن و بعضی از برگای بزرگ و گوشتیش زرد و خشک میشنو میریزن، برگای جدیدشم ضخامت ندارن، پشت و روی بعضی برگ هاشم لکه های قهوه ای هست، هیچ کودی تا حالا بش ندادم، از افت کش هم براش استفاده نکردم، چکار باید بکنم؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۹:۴۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا یه عکس کامل از گیاه بفرستید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۲:۴۳:۲۹

فاطمه بهمنی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۲۲:۴۷:۱۴

کارشناس شماره ۱

متشکرم .گیاهتون کالانکوئه است و ساکولنتی نور دوست هستش نورِ کمِ محیط باعث میشه برگهای جدید ضعیف رشد کنند و به مرور گیاه ضعیف شده و علفی رشد خواهد کرد بهتره گلدان را در تراس و در مکانی نیمسایه قرار بدید .لکه های پشت برگ نشانه ی وجود آفت هستش .اگر تعداد برگهای آلوده کم هستش میتوانید برگهای آلوده را جدا کنید اما اگر تعداد نقاط روی برگ در اکثر برگها مشاهده میشه بهتره با سم دیازینون گیاه را یکبار سمپاشی کنید . البته قبل از سمپاشی تمام آثار آفت را از روی برگها پاک کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۴۱:۲۸

فاطمه بهمنی

ممنونم از پاسخ کاملتون، ببخشید این گیاه رو برام هدیه اوردن و گفتند ک گل قاشقیه ولی اگر کالانکوئه هستش چرا گل نمیده،؟ باید با کود تقویتش کنم؟ اگه میشه نوع کود رو بهم بگید و اینکه از چه افت کش هایی میتونم استفاده کنم ک در حالت کلی از بقیه ی مشکلاتش هم جلوگیری بشه

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۰:۱۱:۲۷

کارشناس شماره ۱

فصل گلدهی اش اواخر زمستان تا اوایل بهار هستش . نور زیاد و در معرض سرمای نسبی قرار داشتن و البته کوددهی با کود پتاس بالا در گلدهی این گیاه بسیار موثر هستش .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۰:۲۸:۵۴

فاطمه بهمنی

از پاسختون ممنونم، یک گیاه دیگه هم دارم اسمشو نمیدونم ولی اوایل پربرگ تر بود، الان مرتب برگاش میریزن و کم بار تر میشه حالت پژمرده ای هم دارن، فقط شاخه هاش بلندتر میشن بدون برگ زیادی،، میشه بگید باید چکار کنم؟؟ هفته ای سه بار هم ابش میدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۱:۱۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

گیاهتون پدیلانتوس هستش و جزء ساکولنتها است لطفا سوال مربوط به پدیلانتوس را در تالار کاکتوس و ساکولنت مطرح نمایید از همکاریتون سپاسگزاریم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۰۱:۵۶:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@