پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رها انیس

تعداد سوال: ۱

سلام خسته نباشید دخترم به امریکا مهاجرت کرده بنسایش اول شروع بهریزش برگ کرد والان نصف تنش پوک شده اما قسمت وسط تنه سبزه من چیکار میتونم بکنم ویژه

تعداد بازدید ۲۵۷

لطفا راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۸ ۱۹:۰۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بونسای فیکوس , گیاهی پیوندی است و اگر پایه ی گیاه , پوک و خشک شده باشه به مرور قسمت بالا هم از بین میره مگر اینکه در شهری که زندگی میکنند گیاه را پیش متخصص ببرند تا براشون قسمت بالای گیاه را دوباره روی یک پایه ی جدید و سالم پیوند بزنند. اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۰:۰۵:۰۴

رها انیس

من گفتم که پایه ی گیاه یه طرفش خشکه یه طرفش هنوز سبزه گفتم لطف کنید بگید چیکار کنم که نمیره

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۱:۱۴:۳۶

رها انیس

قسمت بالای گیاهم خشک شده فقط پایه یه قسمت وسطش سبزه هنوز

۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۰۱:۲۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

معمولا وقتی گیاه به این حد میرسه از بین میره .اگر گیاه پیوندی نبود میشد با قلمه زدن گیاه را نجات داد اما متاسفانه در مورد گیاهان پیوندی کمی کار سخت میشه .میتونید پیوندک (قسمت بالای گیاه ) را کاملا جدا کنید چون اون بهرحال خشک شده . اگر ریشه آسیب جدی ندیده باشه ممکنه جوانه بزنه در غیر اینصورت متاسفانه کاملا از بین میره .

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۰۲:۲۱:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@