پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه خدارحمی

تعداد سوال: ۱

نخل شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۳۳۵

آبیاری هروقت میبینم سطحش خشکه آب میدم غبارپاشی هفته دوبار ولی برگهاش زود به زود خشک میشه و برگ جدیدش هم بعداز چند وقت رنگش به زردی میزنم لطفا بگین چیکارش کنم کنار پنجره جنوبیه و کود و آهن هم بهشون میدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۹ ۲۰:۲۹:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه از کوددهی زیاد و یا نور زیاد در رنج هستش . البته افراط و تفریط در آبیاری و کمبود رطوبت هم میتونه باعث بروز این مشکل شود . نحوه ی کوددهی تون به چه صورت و به چه مقدار هستش ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۰۲:۳۱:۲۹

فاطمه خدارحمی

ماهی یک مرتبه کود ۳بیست و جزیره هم داره

۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۰۲:۴۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

روی خاک املاح در حال رسوب هستش ؟ حتی به مقدار کم ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۱:۱۳:۱۸

فاطمه خدارحمی

ببخشید منظورتون و نگرفتم عکس براتون فرستادم خودتون تشخیص بدین ، من احساس میکنم خاکش سنگینه میخواستم عوض کنم ولی گفتم اول از شما بپرسم ، استادین تو این زمینه بهتر راهنمایی میکنید، خاکش سفت نیست راحت جابجا میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۳:۱۶:۱۴

کارشناس شماره ۱

بله کمی دیواره های گلدان رسوب داره .خاک را تعویض کنید .برگهای خشک شده را از ساقه قطع کنید .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . برای گیاه جزیره بسازید .داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود . گلدان را در مکانی خنکتر با تهویه ی بهتر و سایه قرار بدید . از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه را اطلاع بدید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۳:۴۵

فاطمه خدارحمی

چشم یک دنیا ممنون مشکلی داشتم حتما مزاحم وقت شریف تون میشم ، خدا خیرتون بده

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۲:۴۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

بله حتما از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه را اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۱:۵۶:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@