پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا مختاری

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن برگهای پتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۵۱

سلام. برگهای پتوس من از چند روز پیش شروع به پژمرده شدن کردن. درحالیکه خیلی سرحال بود و هیچ تغییری در شرایطش ایجاد نشده. آبیاری هر هفته تو یک روز مشخص انجام میشه و جای گیاه هم تغییر نکرده. زه کشی گلدون ایرادی نداره و ریشه رو چک کردم به نظر نمیاد که پوسیده باشه. کماکان سفید و سرحال هستن. یکی از شاخته های پتوس هم حس میکنم کمی نرمتر از سایر شاخه ها شده. خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم نجاتش بدم!

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۲۳:۴۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا اخیرا پیش آمده که گیاه در محیطی بسته و گرم قرار داشته باشه ؟ آیا اثری از آفت روی ساقه و زیر و روی برگها و همچنین در محل اتصال برگ به ساقه مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۱:۵۵:۴۵

پریسا مختاری

صبح شما بخیر. خیر اصلا جابحا نشده و دمای محیط هم تغییر بخصوصی نکرده. نشانه هایی که میفرمایید هم وجود نداره در گیاه. فقط تعدادی از برگها حالت فرخوردگی پیدا کردن.

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۶:۴۷:۵۹

کارشناس شماره ۱

اگر برگهای جوان حالت فرخورده داشته باشند گیاه آفت داره و باید با سم حشره کش مخصوص گیاهان سمپاشی شود .سمومی مانند دیازینون یا سوین مناسب هستند سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۲۸:۳۷

پریسا مختاری

روی برگها باید پاشیده بشه یا روی خاک؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۶:۱۰:۴۸

کارشناس شماره ۱

روی گیاه و خاک . هم برگها و هم ساقه .نکات مربوط به سمپاشی را رعایت کنید و سمپاشی را در شب انجام بدید تا گیاه دچار مشکل نشود .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۲:۰۳:۵۹

پریسا مختاری

خیلی ممنون از راهنمایی. چند بار باید سمپاشی بشه؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۱۹:۵۳:۲۵

کارشناس شماره ۱

یکبار انجام بدید و دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۲۳:۱۶:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@